Jágr se rozpovídal: Proč nerad řídí? A kvůli čemu nejezdí s týmem autobusem?

Kladno v době, kdy se přerušily hokejové soutěže v Česku, spustilo projekt živých streamů s hosty. A teď na rozhovor dorazil přímo Jaromír Jágr!

Aplikace Tipsport extraligy

Jako tradičně byl hodně vtipný. „Víte třeba, na které straně má traktor volant? (...) Veprostřed!" rozesmál diváky u počítačů.

Přidal i jednu historku: „Já usnu všude. Minule jsem usnul i u zubaře. Nikdo mi to nechtěl věřit."

Rozhovor se nesl především v odlehčenějším duchu. Jágr se například rozpovídal o kultovním seriálu Okresní přebor. „Mám ho rád. Všechny postavy jsou tam skvělé, zvláštní," vyprávěl v pořadu Třetina mimo led.

„Ten, kdo dělá sport, tak se v tom najde. Je tam dobře vidět, že každý hráč má v tom týmu svoji roli. Je to úplně přesné. A je to jedno, jestli je to profesionální tým, nebo amatérský," dodal.

Jedním z témat bylo také řízení. „Nebudu říkat, že jsem nikdy neměl žádnou nehodu. Měl jsem jí. A hned poprvé, co jsem jel autem v Americe: trefil jsem srnku," prozradil.

Sám o sobě říká, že moc dobrý řidič není. „V posledních letech jsem měl šoféra. Je to ohromná výhoda. Poznal jsem totiž na sobě a vnímal jsem, že tím soustředěním při řízení ztrácím energii. A já tu energii potřebuju na něco jiného," vysvětloval v rozhovoru pro videokanál Rytířů.

„Při jízdě autem si musíte být stoprocentně jistí, že se soustředíte: protože ohrožujete svůj život i životy ostatních. Jedna chyba může stát život tebe nebo ostatních. Řidič mi tedy vyhovoval. Teď už ho ale nemám," doplnil.

Proč nejezdí se spoluhráči na zápasy autobusem? Jak je to s jeho řidičákem na traktor? Jak stráví letošní Vánoce? Podívejte se na záznam. Řešila se ale i čistě hokejová témata: středeční zápas s Jihlavou nebo shánění sponzorů.

Foto: Roman Mareš

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz