Jágr ze sebe nedělá hvězdu, tvrdí Godla. Vervu měl jistou dřív než Országh

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Po výborné sezoně v Kladně si mohl vybírat z několika nabídek, Denis Godla velmi brzy zvolil tu od Vervy. „Po předčasně ukončené sezoně jsme se s agentem shodli, že chci zůstat v Česku. Z Litvínova jsem cítil největší zájem," hlásí slovenský brankář v rozhovoru pro deník Šport.

partneři českého hokeje

Hvězda mistrovství světa dvacetiletých 2015 v minulosti získávala ostruhy mezi mantinely finské nejvyšší soutěže, před rokem Godla delší dobu čekal na angažmá. Letos nikoli, díky skvělým výkonům u Rytířů o něj stála konkurence. Mluvilo se o Českých Budějovicích nebo o Liberci.

Godla se nakonec stěhuje na sever Čech. „Litvínov přišel s férovou nabídkou," potvrzuje. Přiznává, že loňské čekání na novou práci nemínil znovu opakovat. „I proto jsem se to snažil vyřešit co nejdřív. Nechtěl jsem zůstávat v nejistotě. Zvlášť teď během pandemie, kdy spousta kluků nemá podepsáno, jelikož trh stojí," reaguje pro Šport

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Za zády nechal první sezonu v české TELH. Po osobní stránce může být Godla spokojený, Kladnu hodně pomohl. Jenže tým Jaromíra Jágra nakonec sestoupil. „Mrzí mě, že se vypadlo. Osobně to ale hodnotím pozitivně, protože jsem odchytal spoustu zápasů. Statistiky jsem mohl mít ještě lepší, projevilo se však zranění. Mužstvu jsem chtěl pomoci i přes bolest."

Slovenský reprezentant si v Kladně vysloužil uznání. Připomíná, že moc neřešil, co o něm píší média. „Byl tam obrovský tlak, každý chtěl vidět Jaromíra Jágra. Snažil jsem se od toho být dál, aby mi v hlavě zůstal jen hokej," upozorňuje. Na Jaromíra Jágra si prý zpočátku musel trochu zvyknout. „Měl jsem k němu respekt, ale postupně opadl. Pomohlo mi, že ze sebe nedělá hvězdu, na nikoho se nepovyšuje. V kabině vystupoval jako jeden z nás."

Jelikož Rytíři opustili Tipsport extraligu, Godla míří ke konkurenci. V Litvínově vystřídá krajana Jaroslava Januse,. „Dokud nebylo jisté, že do klubu jdu, s nikým jsem si o tom nepsal. Až v posledních dnech se mi ozval sám Jaro, prohodili jsme několik slov."

Tým Vervy nově přebírá hlavní kouč Vladimír Országh, jehož Godla zná ze slovenské reprezentace. „Kluci, kteří pod ním hráli, byli spokojení," hlásí. Když slovenský gólman jednal s vedením Vervy o angažmá, jméno nového kouče ještě oficiálně nezaznělo. „S klubu se mnou byli v kontaktu dřív, ale nakonec jsem už před podpisem smlouvy tušil, že tam trenér Országh přichází," doplňuje.

Vervě se uplynulý ročník nepovedl, v závěrečném duelu základní části ovšem porazila Kladno a na úkor Rytířů se zachránila. Godla věří, že se mizerné výkony opakovat nebudou. „Ve vedení nastaly změny, přišel trenér Országh a ve hře by měly být i nějaké posily. Další sezona může být velmi dobrá," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz