Jak na Rusy? Začít je řezat, pak se nechají vyprovokovat, doufá Kučeřík

Foto: Karel Švec, Český hokej

Zatím to českým mladíkům nejde. Ve druhém zápase na Rusko nestačili a za celý zápas nenašli nic, čeho by se mohli chytnout. Po porážce 0:5 zkusí uspět aspoň na poslední pokus. „Protože třikrát prohrát s Rusy na domácí půdě, to se prostě nedělá,“ říká obránce Radek Kučeřík.

Plekanec Chance liga

Výsledek vypadá hodně špatně. Dá se tam podle vás najít něco pozitivního?
Určitě. Na začátku třetí třetiny jsme měli šance, hráli jsme přesilovky, ale když ty přesilovky neproměníme, tak prostě nemůžeme vyhrát. Občas tam byly chvilky, kdy jsme je tlačili, ale pak jsme z toho občas taky dostali góla. To nás položilo. Ten výsledek pak už přišel sám.

V první třetině jste se museli bránit v dlouhém oslabení. Pak jste se dlouho nemohli k ničemu dostat, byli jste v útlumu.
Hráli jsme pětiminutové oslabení, kdy nás celou dobu tlačili ve třetině. A na začátku jsme hráli dokonce ve třech. Potom síly chybí a když chceme jít po oslabení do útoku, je to těžké. Ale na to se nemůžeme vymlouvat a musíme pořád šlapat dál.

Není to spíš o psychice? Dostali jste gól a pak jste se neměli o co opřít…
Je pravda, že když hrajete oslabení, psychika jde taky pryč. Ale i ta síla. Pořád se bráníte, musíte vyklekávat střely, pořád jste v brzdách… To je unavující.

Když jste po dvou třetinách prohrávali 0:2 a hra nevypadala dobře, cítili jste ještě pořád šanci na body?
0:2 je pořád na dostřel. Věřili jsme si, akorát to prostě nepřišlo, nedali jsme góla. A pak jsme ještě další dostali, což nás potopilo a už jsme s výsledkem nic neudělali.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Při třetí brance jste byl na ledě a stejně jako ve čtvrtek projel vaší obranou Podkolzin. Co se s tím dá v tu chvíli dělat?
Tam je hrozně těžké ho bránit. On jakmile získá rychlost, je těžké ho zastavit. Musíme si ho nějak líp najet a vytlačovat ho, určitě k tomu budeme mít video a něco si k tomu řekneme. Připravíme se na to, aby se nám to nestalo potřetí.

Ale určitě jste se o něm už bavili, nebo ne?
Jasně. Je to prostě borec, který bude letos na draftu hodně vysoko. Mezi klukama jsme se o něm bavili a víme, že je šikovný, rychlý a silový. Je těžké ho bránit, ale musíme si na to zvyknout. Pokud chceme někdy hrát dospělý hokej, tak ti hráči budou taky lepší než my. Nemůžeme se na to vymlouvat.

Celkově se vám Rusové brání těžce. Z toho pak plynou góly, kdy dostanou spoustu místa…
Nebyli jsme u nich včas, byly tam nějaké mezery. Ale hlavně oni když jasně vedou, tak si s pukem hrají a je těžké je od něj odstavit. Jsou šikovní. Musíme na ně určitě tvrději, chodit hodně do soubojů, a když je budeme řezat, tak sice budou hrát nepříjemný hokej taky, ale nechají se vyprovokovat. Pak by to mohlo být v náš prospěch.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Při podávání rukou už vznikly nějaké rozmíšky, že?
Jo jo, tam jel jeden Rus, podával si ruce, a u toho nadával. Tak jsme se trochu požďuchali. Uvidíme, co to udělá s tím posledním zápasem.

Nechci přivolávat nějaké zbytečné bitky, ale neřešili jste, jestli do toho nedat víc? V nějakém momentu se postrkat, abyste se i víc nahecovali?
Jo, o tom se s klukama určitě bavíme. S Rusy jsou to vždycky vyhecované zápasy a bitky by tomu možná mohly pomoct. Ale zase nesmíme hrát pořád v oslabení. Zbytečné bitky ne, ale když to vyvolá situace, tak do toho klidně pojďme.

Asi se shodneme, že případný gól na 1:0 by vás v hlavách poslal úplně jiným směrem…
To určitě. Dali jsme za dva zápasy jeden gól a plno jich dostali, což v hlavách určitě něco udělá. Chtělo by to vlítnout na led, začít je řezat a dát ten první gól, ať nás to nakopne. A vyhrát.

Zatím výsledky nemáte dobré a určitě byste to chtěli napravit.
Chtěli bychom něco urvat, aspoň jeden zápas vyhrát. Protože třikrát prohrát s Rusy na domácí půdě, to se prostě nedělá. Zaprvé kvůli fanouškům a zadruhé proto, že hrajeme o místa na mistrovství světa, které se blíží. Musíme o ně všichni bojovat.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz