Jak vypadá kádr Třebíče? Klub zlákal Laše, pokračují i opory

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Konkrétní podobu hráčského kádru pro sezonu 2020/21 na svém webu představila také prvoligová Třebíč. Horácké Slavii se podařilo udržet osu loňského mužstva, v klubu bude nadále působit řada klíčových hráčů.

partneři českého hokeje

V nejisté době ovlivněné pandemií koronaviru je to pro příznivce třebíčského hokeje výborná zpráva. Na týmové soupisce k velkým změnám nedojde, jádro celku z Vysočiny zůstane pohromadě.

„Jsme rádi, že se nám po intenzivních jednáních, která probíhala prakticky každý den, podařilo udržet pohromadě kostru z loňského týmu. Chceme fanouškům předvádět poctivý hokej. Kluci tvoří skvělou partu, což je také moc důležité. I proto pro nás bylo prioritou, abychom je udrželi pohromadě,“ uvedl na stránkách klubu sportovní manažer a hlavní trenér Radek Novák.

„Kluci tvoří skvělou partu, což je také moc důležité. I proto pro nás bylo prioritou, abychom je udrželi pohromadě.“

Klub už dříve oznámil pokračování loňského kouče, k němu se nyní přidává i jeho asistent Jaroslav Barvíř. Zmiňovaná dvojice se výrazným písmem podepsala pod stíhací jízdu bílých hvězd a postup do vyřazovací části.

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Koho tedy v dresu Třebíče uvidíme nadále?

V mužstvu zůstává nezpochybnitelná jednička z uplynulého ročníku Pavel Jekel. Čtyřiadvacetiletý gólman na Vysočině začne už čtvrtou sezonu. Velké změny neprodělá ani defenziva: tým může nadále spoléhat na Karla Nedbala, Václava Čejku nebo Michala Furcha. Už před týdnem bylo potvrzeno i setrvání Šimona Szathmáryho.

Zřejmě největší posilou je pro Horáckou Slavii zkušený útočník Marek Laš. Ten se do mateřského klubu vrátil po šesti letech v lednu a nyní se domluvil na další spolupráci. Třiatřicetiletý hokejista disponuje bohatými extraligovými zkušenostmi a příští rok by měl patřit k vůdčím postavám Třebíče.

Laše v útoku doplní zbytek loňské ofenzivní letky, pokračování v klubu ohlásili Lukáš Nedvídek, Ladislav Bittner, Michal Vodný, Matěj Psota, Ondřej Malec nebo Martin Šťovíček. Nastupující generaci budou v týmu zastupovat Radim Ferda, David Michálek a Robert Havlát.

Na soupisce oproti minulému ročníku chybějí brankář Dominik Svoboda, obránce Martin Padrnos, Jakub Jenáček (posílil Vsetín), Daniel Kowalczyk, Lukáš Hort nebo útočníci Tomáš Havránek (měl by podepsat v Jihlavě), Tadeáš Král, Jan Václavek (ten to zkusí ve Zlíně) či Petr Kratochvíl.

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz