Jaké jsou soupisky a opory uchazečů o WSM Ligu?

Od pátého do patnáctého dubna se hraje tříčlenná kvalifikace o WSM Ligu – její vítěz si automaticky zajistí postup. Havlíčkův Brod, Jablonec nad Nisou a Poruba se mezi sebou utkají dvakrát: jednou doma, jednou venku.

HokejkaTV

Havlíčkův Brod


Bruslaři byli blízko návratu do první ligy už v minulé sezoně – o jejich nepostupu na úkor Vsetína rozhodlo skóre. V loňské kvalifikaci byli favoritem právě Valaši, teď je v podobné roli Havlíčkův Brod. Citelně mu však bude scházet zkušený bek Jiří Vašíček, který musel na operaci a sezona pro něj skončila. Největší předností Brodu je hvězdná ofenziva.

Osobnosti týmu

Tomáš Semrád (O)
Jeho statistiky jsou úžasné: ač je obránce, ve 42 zápasech dal dvanáct gólů a přidal 45 asistencí! 

Lukáš Endál (Ú)
Největší hvězda druhé ligy. Vždyť Endál zářil i ve WSM Lize, kam jezdil vypomáhat Slavii. 

Jan Milfait (Ú)
Na šikovném centrovi je postavena hra druhé formace. I díky němu není ofenziva závislá jen na Endálovi, Miroslavu Třetinovi a Patriku Přidalovi.

Soupiska

Brankáři: Čeněk Novák, David Marek, Jiří Adam.

Obránci: Tomáš Semrád, David Vala, Niklavs Balgalvis, Jiří Kopic, Kryštof Kulhánek, Martin Kříž, Vojtěch Šmíd, Dominik Vacík, Jakub Lacina, Jiří Vašíček, Adam Dvořák, Viktor Horák, Patrik Hrabaň, Matěj Krejčí, Michal Semrád.

Útočníci: Lukáš Endál, Miroslav Třetina, Jan Milfait, David Michálek, Patrik Přidal, Tomáš Chlubna, Filip Beneš, Luboš Voříšek, Petr Kuchta, David Kozlík, Jakub Šuhaj, Tomáš Ludvík, Richard Cachnín ml., Tomáš Cejpek, Daniel Homola, Tomáš Křehlík, Vladimír Szilva, Marek Tecl.

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

Jablonec nad Nisou


Jablonec v loňské kvalifikaci nezískal ani bod, teď už by ale neměl být otloukánkem. A pokud zvládne úvodní domácí zápas proti Porubě, může bojovat o postup. Má totiž vyvážený tým: skvělého brankáře Lukáše Hosnedla, zkušenou obranu a několik osobností v útoku v čele s hrajícím trenérem Tomášem Demelem. Vlky může mrzet absence extraligou ostříleného beka Jana Holuba – takováto persóna by jim moc pomohla. 

Osobnosti týmu

Jiří Moravec (O)
Moc hráčů, kteří by měli přes 500 startů v nejvyšší soutěži, se ve druhé lize neobjevuje. Někdejší pracant z Liberce je jedním z nich.

Kamil Bříška (Ú)
Vyšší soutěž nikdy nehrál – už roky je ale hvězdou druhé ligy. Je úžasně produktivní a je skvělým střelcem. 

Jan Víšek (Ú)
Ještě v minulé sezoně patřil k výrazným osobnostem WSM Ligy. O patro níž je logicky vidět ještě víc – do posledního zápasu ovšem nezasáhl. Bude fit? 

Soupiska

Brankáři: Lukáš Hosnedl, Zdeněk Vích, Luděk Petruželka.

Obránci: Jiří Moravec, Michal Pavlů, Tomáš Zeman, Petr Pilař, Tomáš Čechura, Radek Hubáček, Ladislav Pulec, Ondřej Žalud, Martin Tondr, Dominik Tůma, Jan Holub.

Útočníci: Kamil Bříška, Lukáš Tondr, Jan Víšek, Tomáš Demel, Vojtěch Havlas, Michal Nevyhoštěný, Jakub Mulač, Tomáš Brokeš, Marek Frk, Jiří Babec, Jiří Peřina, Michal Gecko.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Poruba 


Poruba v závěru základní části i v play off několikrát zaváhala. Při pohledu na soupisku, na níž nechybí někdejší extraligoví hokejisté, je ale zřejmé, že tento tým má na postup. V souvislosti s Ostravany se hovoří i o možném odchodu do polské extraligy. Kde tedy bude hrát Poruba v příští sezoně?

Osobnosti týmu

Hynek Kůdela (B)
Kůdela ve finále se Šumperkem čaroval a v kvalifikaci může sehrát hlavní roli.

Vladimír Luka (Ú)
Kam přijde Luka, tam se postoupí... Předloni slavil s Frýdkem-Místkem a minulý rok se Vsetínem. Co letos?

Tomáš Káňa (Ú)
Zahrál si v NHL, pak ale jeho kariéra uvadala – teď hraje s bratrem Janem, rovněž bývalým extraligovým hokejistou, za Porubu. A oba patří k oporám.

Soupiska

Brankáři: Hynek Kůdela, Andreas Kubáň, Jan Zavadil.

Obránci: Jan Dresler, Marek Kaluža, Marek Slavík, Michal Hryciow, Michael Janota, Jan Fišera, Jan Puškár, Luboš Adam, Lukáš Popela.

Útočníci: Vladimír Luka, Tomáš Káňa, Jiří Zdeněk, Jan Káňa, Marek Haas, Josef Fojtík, Samuel Ollender, Tadeáš Jaroš, David Zachar, David Ballner, Lukáš Finsterle, Jakub Gelnar.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Program kvalifikace o WSM Ligu

Čtvrtek 5. dubna – 1. kolo:
HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC RT TORAX Poruba 2011

Sobota 7. dubna – 2. kolo:
BK Havlíčkův Brod – HC Vlci Jablonec nad Nisou

Pondělí 9. dubna – 3. kolo:
HC RT TORAX Poruba 2011 – BK Havlíčkův Brod

Středa 11. dubna – 4. kolo:
HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Vlci Jablonec nad Nisou

Pátek 13. dubna – 5. kolo:
HC Vlci Jablonec nad Nisou – BK Havlíčkův Brod

Neděle 15. dubna – 6. kolo:
BK Havlíčkův Brod – HC RT TORAX Poruba 2011

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz