Jako gladiátoři! Jde se na krev, tvrdí kouč Vervy. O. Kaše: Furt to není úplně ono

Karel Mlejnek (ve výřezu) a Ondřej Kaše | Foto: Jan Jindra a Hynek Haruda, hcvl.cz

Hokejový večer v Litvínově se v neděli pořádně natáhl. Opravy hrazení, věčně obsazené trestné lavice, prostoje u videa... Finální hvizd zazněl až po bezmála třech hodinách. Jaký kontrast oproti úvodním pár minutám, během kterých oba celky nastolily vcelku zběsilé tempo.

Bleskové přechody do útoku, ostré střety (nejen) u mantinelů. Užší kluziště na Hlinkově zimáku bylo zárukou divácky atraktivního startu, hned ve 2. minutě podržel domácí při šanci Tomáše Mertla pohotovým zákrokem brankář Matej Tomek.

Potom však na téměř čtvrthodinu rachot na ledě utichl. „Určitě to rozhodí. Všichni jsme nažhavení na zápas, najednou tohle… Pro oba týmy to bylo dlouhé,“ komentoval vynucenou pauzu Ondřej Kaše.

Že by ale vypadl z tempa? Kdepak. Právě bratrská letka doplněná o Nicolase Hlavu nakazila ostatní přívalem energie, plzeňským harcovníkům zatápěla takřka každé střídání. Rychlostí a agresivitou se jí rovnala snad jen první lajna kormidlovaná kapitánem Matúšem Sukeľem.

„Všichni jsme nažhavení na zápas, najednou tohle… Pro oba týmy to bylo dlouhé.“

Hokejovou genialitu Ondřej Kaše v plné kráse odhalil při druhé trefě chemiků: ve středním pásmu šikovně prostrčil kotouč na parťáka Hlavu, který upaloval sám na Samuela Hlavaje. Vzájemný střet sice slovenský brankář ustál, ze druhé vlny ale už celkem snadno dorážel David Kaše. 

Indiáni se většinu času utápěli ve vlastní nedisciplinovanosti. Na začátku druhé třetiny jim vzalo vítr z plachet přísné vyloučení do konce zápasu pro Jana Schleisse. Rozhodčí po krátké diskuzi poslali plzeňského kapitána do sprchy.

A Verva napodruhé neotálela, za šest vteřin výstavní ránou z kruhu načal svůj střelecký účet Ondřej Kaše a vrátil domácím dvoubrankový polštář. Mimochodem, v soutěžním klání se prosadil na den přesně po roce a půl.

Gólové ovace si naposledy vychutnal 17. března 2022, tehdy ještě za Toronto skóroval proti Carolině. „Taky jsem rok a půl nehrál,“ rozesmál se pak před novináři. „Ne, v klidu. Jestli dám, nebo nedám gól, to jsem vůbec neřešil. Myslím, že důležité jsou tři body,“ ocenila hlavní hvězda černožluté skvadry.

„Jestli dám, nebo nedám gól, to jsem vůbec neřešil. Myslím, že důležité jsou tři body.“

Cesta k plnému bodovému zisku přesto skýtala řadu nástrah. Západočeši za stavu 3:1 přečkali horké chvilky a krátce před druhou sirénou sami odpověděli přesilovkovým zásahem Jakuba Poura.

„Utkání extrémně rozsekané speciálními týmy a nedostatky na mantinelech,“ podotkl litvínovský kouč Karel Mlejnek. Šichtu domácích hráčů pro oslabení vyzdvihl po zápase David Kaše, indiáni dokonce skoro minutu zkoušeli power play šesti proti čtyřem.

„Bylo to trochu rozdělené přesilovkami a oslabeními, pět na pět se tolik nehrálo. Ale můžeme být spokojení,“ mínil Ondřej Kaše. Definitivní razítko na úspěšnou domácí premiéru dal jeho bratr střelou do prázdné klece.

„Myslím, že jsme si to užili. Atmosféra na stadionu byla výborná, měli jsme tady skoro celou rodinu. Byla to pecka, tři body doma. Pro nás strašně důležité,“ dodal bývalý forvard Anaheimu, Bostonu, Toronta nebo Caroliny.

„Naprosto vyrovnaný zápas. Je vidět, že týmy mají na začátku sezony obrovské síly.“

Podle trenéra Mlejnka prověřil Vervu v neděli velice těžký, tvrdý a organizovaný protivník. Zejména při bránění situací ve slotu měli obránci plné ruce práce... Obstáli, stejně tak gólman Tomek.

„Naprosto vyrovnaný zápas. Je vidět, že týmy mají na začátku sezony obrovské síly. Nevím, jak bych to nazval… To jsou gladiátorské zápasy před brankou, jde se na krev,“ vyfoukl Mlejnek.

„Každý v šatně si byl vědom toho, že nám odsud nesmí vzít tři body,“ přikývl Ondřej Kaše (1+1). Po duelu s Dynamem mluvil o tom, že bombastická očekávání musí splácet. A svá slova dva dny nato do puntíku vyplnil. 

„Byl to úplně jiný zápas než v Pardubicích. Furt to není úplně ono, co bych si od sebe představoval. Doufám, že to půjde nahoru...“

„Každý v šatně si byl vědom toho, že nám odsud nesmí vzít tři body.“

Trenérský štáb si nicméně (zatím) může mnout ruce. Co na tom, že spolu bratři Kašové v přípravě ani jednou nenaskočili? Proti Plzni to nebylo ani trochu znát. Jakoby oba zase honili míček na plácku před kadaňským panelákem.

„Tahle varianta ležela na stole, rozhodli jsme se tak a jsem rád, že spolu fungují,“ libuje si kouč Mlejnek. Podruhé za sebou zaujal taky britský reprezentant Liam Kirk, mimo sestavu tentokrát zůstali obránce Jan Strejček a útočník Michal Gut.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz