Jakub Kovář válí, v ruské KHL je podruhé brankářem týdne

Foto: hc-avto.ru

25. listopadu 2019, 12:18

Václav Jáchim

Jakub Kovář má v ruské Kontinentální lize znamenitou formu. Zkušený brankář pomáhá Jekatěrinburgu k cestě z útlumu, který klub nedávno postihl, sám navíc získal další ocenění. Účastník olympiády 2014 byl vyhlášen nejlepším brankářem týdne v KHL – během této sezony už podruhé.

První ocenění si odchovanec píseckého hokeje vysloužil v polovině září (za 2. týden soutěže), další získal za uplynulých sedm dní. Ve třech utkáních hodnoceného období slavil Kovář dvě výhry.

Brankář Avtomobilistu Jekatěrinburg měl navzdory vysokému počtu zásahů úspěšnost 95.58 procent. V utkání s CSKA Moskva, v němž Jekatěrinburg zvítězil 2:1, napočítali statistici Kovářovi 44 zákroků. Za poslední tři zápasy šlo na českého gólmana 113 střel, bývalá opora Českých Budějovic měla průměr 1.63.

Nejlepším obráncem 11. týdne letošní Kontinentální ligy byl vyhlášen Roman Rukavišnikov, jenž se nedávno v rámci výměny za Igora Ožiganova stěhoval z Petrohradu do Kazaně. S týmem AK Bars slavil tři výhry ve třech venkovních duelech, zaznamenal gól a dvě nahrávky.

Útočníkem týdne v KHL je Nikita Sošnikov z Ufy, bývalý hokejista Toronta či St. Louis si ve čtyřech zápasech připsal tři góly a dvě asistence. Bodoval v každém klání a jeho trefa do sítě Kunlunu byla vítězná. 

Cenu pro nejlepšího nováčka za posledních sedm dní si vysloužil útočník Artěm Galimov z Kazaně, s týmem vybojoval tři vítězství venku, sám přispěl dvěma góly a stejným počtem nahrávek. V utkání s Barysem slavil Galimov první zápas KHL, v němž se dvakrát střelecky prosadil.

Foto: hc-avto.ru

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz