Jakub Krejčík se stěhuje! Opouští Kometu a míří do Finska

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

11. července 14:21

Jan Šimek

Je jasno. Obránce Jakub Krejčík končí v brněnské Kometě a míří vstříc zahraničnímu angažmá. Zkušený bek, jenž si už zahrál v KHL či ve švédské nejvyšší soutěži, míří na sever. Konkrétně do Lukko Rauma. Jeden z elitních extraligových zadáků podepsal s finským klubem roční kontrakt. Agentura Sport Invest, která hráče zastupuje, to uvedla na Twitteru.

Plekanec Chance liga

Brněnský klub tak přichází o další oporu. Poté, co klub opustili brankář Marek Čiliak a útočníci Marcel Haščák, Martin Nečas, Vojtěch Němec, Tomáš Vincour a Hynek Zohorna, nyní Kometa ztrácí důležitého pilíře defenzivních řad.

Jakub Krejčík mohl dres Lukko Rauma oblékat společně se svým spoluhráčem z Komety Tomášem Vincourem, ten ale na zkoušce ve finském klubu neuspěl. Obránce Krejčík se z Brna stěhuje po veleúspěšném období. S Kometou se dvakrát radoval z mistrovského titulu a teď má před sebou novou výzvu.

„Jakub Krejčík během posledních dvou sezon v Brně potvrdil svou sportovní kvalitu. Dva získané tituly a ocenění pro nejlepšího obránce soutěže mluví samy za sebe,“ hlásí Robert Spálenka z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

„Finský klub o něj měl dlouhodobý zájem. Trenér i sportovní ředitel byli ochotni na něj dlouhou dobu počkat. Jsem přesvědčen, že finský styl hokeje bude Kubovi sedět a posune ho na ještě vyšší sportovní úroveň,“ dodává hráčův agent.

Jeho odchod z Komety se dal očekávat. „Jakub Krejčík má výstupní klauzuli, která mu umožňuje odchod do zahraničí. Odehrál špičkovou sezonu, posbíral přes třicet bodů, co mám informace, zájem o něj je. Ve smlouvě má okénko, které mu umožňuje odchod,“ prozradil už dříve majitel Komety a hlavní trenér týmu Libor Zábranský.

Kovář chce proměnit poslední šanci. Upsal se Islanders »

Český reprezentant, jenž si zahrál na dvou posledních světových šampionátech, vyrazí na svou třetí zahraniční misi. Dvě sezony strávil urostlý zadák ve švédském Örebro, jeden ročník v KHL sehrál v barvách chorvatského Medveščaku Záhřeb. Kontinentální hokejovou ligu si zahrál také v pražském Lvu.

Nyní bude ofenzivně laděný bek působit ve Finsku. V uplynulé sezoně sehrál Krejčík v základní části Tipsport extraligy 52 zápasů, ve kterých nastřílel osm branek a nasbíral 27 asistencí. V play off přidal 14 utkání, v nichž zapsal osm nahrávek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz