Jalonen začne kempem v Plzni, s třemi krajánky a 21 hráči z extraligy. Co Krejčí?

Foto: Thomas Hiller, Facebook SC Bern

25. března 2022, 15:39

Adam Bagar

Český národní tým už v pondělí 28. března zahájí přípravu na mistrovství světa, generální manažer Petr Nedvěd s novým hlavním trenérem Kari Jalonen povolali na úvodní kemp do Plzně celkem 24 hráčů – tři brankáře, osm obránců a 13 útočníků.

„Pro první část přípravného kempu jsme se snažili vybrat správný mix mladých hráčů, kteří by měli být budoucností reprezentace, a zkušených hokejistů, kteří mají aktuálně formu na to poprat se o finální nominaci na světový šampionát,“ uvedl generální manažer českého týmu Petr Nedvěd, který je aktuálně na inspekční cestě v zámoří.

„Mým cílem je potkat se tu s co nejvíce českými hráči v NHL a jednat s nimi o jejich případné účasti na MS. Kari Jalonen zase postupně objíždí extraligové stadiony, kde sleduje hráče, kteří také přicházejí v úvahu pro nominaci do reprezentace. Jsme spolu v takřka denním kontaktu a všechno spolu konzultujeme,“ doplnil Petr Nedvěd.

V průběhu přípravy se k týmu připojí i Krejčí, Klok a Krejčík

Vedení národního týmu sleduje vyřazovací boje ve všech hlavních evropských soutěžích. „Máme společný seznam hráčů, které jsem připraven oslovit, jakmile jejich týmy skončí v play off,“ řekl Nedvěd s tím, že do přípravy by se měli v následujících týdnech zapojit také obránci Jakub Krejčík a Lukáš Klok nebo útočník David Krejčí.

„S Davidem jsme se dohodli, že se teď několik týdnů bude připravovat individuálně a k národnímu týmu by se měl připojit jeden až dva týdny před začátkem MS. Lukáš doléčuje drobné zranění, ale do přípravy by se měl zapojit během čtrnácti dní. Podobně jako Kuba, který se připojí po splnění klubových povinností,“ upřesnil Nedvěd.

„Pro první část přípravného kempu jsme se snažili vybrat správný mix mladých hráčů, kteří by měli být budoucností reprezentace, a zkušených hokejistů, kteří mají aktuálně formu na to poprat se o finální nominaci na světový šampionát.“

Česká reprezentace zahájí pod vedením trenéra Kariho Jalonena a asistentů Libora Zábranského s Martinem Eratem přípravu na dvojutkání s Rakouskem v Plzni. V tamní aréně se bude připravovat příští týden od pondělí do čtvrtka. Kromě beků Ronalda Knota, Michala Jordána a Jana Ščotky figuruje v nominaci 21 hráčů z extraligy.

Nedvěd s Jalonenem ukázali hned na devět nováčků. V dresu českého týmu se dosud nepředstavili vítkovický brankář Aleš Stezka, plzeňský Dominik Pavlát, jeho parťák Lukáš Kaňák, další obránci Radek Kučeřík z Brna a Patrik Demel z Litvínova a útočníci Jan Bambula a Jakub Navrátil z Olomouce, Martin Lang z Plzně a Petr Fridrich z Vítkovic.

Následovat bude nedělní sraz ve Znojmě, kde se národní tým utká ve středu 6. dubna s Rakušany. Odveta je pak naplánována na pátek 8. dubna v Linci. Vstupenky na zápas ve Znojmě můžete zakoupit zde. Dál Čechy čekají dvojzápasy s Německem v Chomutově, pak na Slovensku, České hry v Ostravě a Švédské hry ve Stockholmu.

Nominace Česka na kemp v Plzni

Brankáři:
Aleš Stezka
(HC VÍTKOVICE RIDERA), Dominik Pavlát (HC Škoda Plzeň), Štěpán Lukeš (HC Energie Karlovy Vary).

Obránci:
Ronald Knot (Nižněkamsk, KHL), Jan Ščotka (Jyväskylä, Finsko), Michal Jordán (Chabarovsk, KHL), Patrik Demel (HC VERVA Litvínov), Vojtěch Budík, David Jiříček, Lukáš Kaňák (všichni HC Škoda Plzeň), Radek Kučeřík (HC Kometa Brno).

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Jakub Flek, Jan Hladonik
(všichni HC Energie Karlovy Vary), Petr Holík, Luboš Horký (oba HC Kometa Brno), Petr Kodýtek, Martin Lang (oba HC Škoda Plzeň), Patrik Zdráhal (HC VERVA Litvínov), Jan Bambula, Jakub Navrátil (oba HC Olomouc), Dominik Lakatoš, Petr Fridrich (oba HC VÍTKOVICE RIDERA).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd
Manažer týmu: Jan Černý
Hlavní trenér: Kari Jalonen
Asistenti trenéra: Libor Zábranský a Martin Erat
Videotrenér: Denis Havel
Kondiční trenér: Dominik Kodras
Fyzioterapeut: Adam Havel
Kustodi: Zdeněk Šmíd a Petr Šulan
Media manažer: Ondřej Kalát

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz