Jan Hrdina je už víc než rok bez hokeje, po potížích s kyčlí se snaží o brzký návrat

18. listopadu 2009, 13:24

Václav Jáchim

Na jaře 2008 prožil jeden z velkých triumfů kariéry, útočník Jan Hrdina přispěl klubu HV´71 Jönköping k vítězství v play off švédské elitserien. Záhy poté se mu začaly hrnout nabídky, zejména z Kontinentální ligy. Deník Aftonbladet v květnu 2008 napsal, že je o Hrdinu zájem mezi kluby z Moskvy i odjinud. Už se zdálo, že šikovný centr nabere východní směr, ale nakonec zůstal. A posléze se po něm jakoby slehla zem. Účastník olympiády 2002 totiž ve švédské elitserien sehrál loni na podzim pouhé tři zápasy, od té doby stojí. Bez hokeje je už víc než rok!

Plekanec TELH

Na vině jsou vážné zdravotní potíže, které přetrvávají několik měsíců. "Honza měl problémy delší dobu. Nevědělo se, co ho přesně zlobí. Jestli tříslo nebo něco jiného. Nakonec se ukázalo, že šlo o poměrně závažné zranění kyčle. Hrdina musel na operaci, odletěl za specialistou do Ameriky a poté podstupoval rehabilitaci," popisuje Hrdinův agent Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

V soutěžním ročníku 2008-09 sehrál rodák z Hradce Králové pouze tři soutěžní zápasy v elitserien, od té doby mantinely nepřeskakuje. "Honzovy trable bohužel přetrvávaly, ukázalo se, že musí ještě na jeden zákrok. Už to vypadalo, že se brzy vrátí k hokeji, nakonec z toho ale byla další nucená přestávka," konstatuje Vůjtek.

Ve stavu marodů je někdejší útočník Pittsburghu, Phoenixu či New Jersey pořád. "Minulý týden jsem s Honzou mluvil, dává se dohromady. Věříme, že bude všem nepříjemnostem konec. Ale je velmi těžké dělat jakékoli prognózy. Hrdina dlouho nehrál, po takové přestávce není jednoduché zase získat potřebné tempo a kondici. Když to dobře půjde, mohl by Honza naskočit koncem roku. Možná počátkem ledna," dodává hráčův zástupce.

Někdejší reprezentant, který kromě zmíněné olympiády 2002 startoval ve stejném roce také za národní tým na mistrovství světa ve Švédsku, pobývá v těchto dnech doma v Hradci Králové. "Honza podstupuje rehabilitaci, od odborníků má doporučený program, díky němuž by se měl postupně zase vrátit k hokeji. Čeká se, jak to dopadne, jestli zdravotně vydrží. To je samozřejmě základní předpoklad v případě úvah, co bude vlastně dál," říká Vůjtek.

Hrdinův agent zatím nerozjel jednání o novém angažmá svého klienta. Důvod je zřejmý. "Honza potřebuje být fit, musí se cítit zdravotně dobře. Teprve pak se můžeme bavit o tom, kde by mohl hrát," reaguje. Připomíná, že už určité varianty existují. "Něco pro Honzu mám, to je pravda. Nicméně uvidíme. Situace se bohužel trošku zkomplikovala, Hrdina musel na další zákrok, teď už snad všechno půjde podle plánu," doufá.

Ještě před rokem se o českého útočníka praly ruské kluby. "To je pravda, měl jsem pár nabídek. Z Moskvy i odjinud. A byly hodně zajímavé," souhlasí Vůjtek. Odchovanec hokeje v Hradci Králové ale zůstal věrný švédskému Jönköpingu, kde mu letos na jaře doběhla smlouva k cíli. "Honza je momentálně bez kontraktu, jakmile bude v pořádku, pustíme se do jednání," tvrdí Vůjtek.

Je optimistou, není divu, Jan Hrdina má pořád velké renomé. "Ve Švédsku hrál výborně, klubu pomohl k titulu, předváděl parádní výkony. Myslím, že by Honza mohl nadále pokračovat v cizině, česká extraliga zatím není až tak aktuální. Ovšem nepředbíhejme. Jak jsem řekl - Honza potřebuje vědět, že je zdravý, že zase může hrát hokej bez jakýchkoli omezení. Věřím, že to dobře dopadne. Pak se rozhodneme, kam povedou jeho další kroky," uzavírá Vladimír Vůjtek mladší.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz