Jan Kovář dal Švédům dva góly a lituje bráchu: Odnesl to za nás

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

9. února 2017, 23:36

Jan Šimek

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Daří se mu. Sype góly, nahrává na ně a ruský velkoklub z Magnitogorsku na něj sází. Nyní má útočník Jan Kovář podobné ofenzivní úkoly v české reprezentaci. Trenérský tým kolem trenéra Jandače na něj bude spoléhat. V souboji se Švédy Kovář prokázal, že umí. Jako už tolikrát předtím. Jeho dvě trefy ale k lepšímu výsledku nepomohly. Češi podlehli Švédsku v poměru 2:5.

„Měli jsme snahu a bojovnost, ale některé situace jsme neřešili dobře a propadali jsme, když Švédové jeli dva na jednoho jako u první branky. Potom jsme dostali ještě dva góly, jeden z nich dali Švédové z přesilovky. Pak je těžké to se Švédy otáčet. Na tlak, který jsme si následně vytvořili, jsme měli hodně málo střel,“ hlásí Jan Kovář.

Po první třetině český celek prohrával 0:3. Přitom herně za švédským celkem kdovíjak nezaostával. Na začátku druhé třetiny šikovný centr povedenou střelou snížil a zdálo se, že Češi jsou na koni.

„Bylo to lepší, ale střel jsme tam měli málo. Byla tam bojovnost, jenže jsme se nedostávali do šancí. Ve druhé třetině jsme měli jen šest střel, což je vzhledem k tomu tlaku hodně málo. Ještě když jsme hráli více na puku a více ve třetině Švédů,“ ví šestadvacetiletý útočník.

Co zlepšit? „Moc nás nepouštěli do toho, abychom se tlačili do branky. Musíme si trošku lépe poradit v soubojích. Vyhrávat je. Hrát to klidně více přes beky a prát to tam,“ velí opora Magnitogorsku.

Český tým na úvod podlehl Švédům. Naději vzala první třetina »

Zastavit namlsané Švédy za stavu 0:3, to vážně není jednoduchý úkol „Kdybychom po tom snížení na 1:3 dali ještě gól, třeba si vybojovali přesilovku a proměnili ji, mohlo z toho být něco jiného. To se ale nepovedlo. O to lépe se musíme připravit na Finy,“ pokračuje.

Už je to docela dlouhá doba, kdy se v reprezentaci potkal se svým bratrem Jakubem. Na ledě to ale moc radostné shledání nebylo. Brankář Čerepovce totiž v první třetině třikrát inkasoval, o přestávce jej pak trenéři posadili a do branky šel Pavel Francouz. „Brácha to za nás trochu odnesl. Doufám, že si z toho nebude nic dělat a zvedne se,“ přeje si Jan Kovář.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz