Jan Kovář na křižovatce: lukrativní nabídky ze Švýcarska, nová šance v NHL?

Foto: Alena Zapletalová

Na mistrovství světa v Bratislavě předvedl, že je útočníkem výjimečných kvalit. V deseti zápasech turnaje nasbíral Jan Kovář stejný počet bodů, jeho geniální nahrávky a přehled ve hře potvrdily, že písecký odchovanec pořád patří ke špičce. Kovář aktuálně stojí na křižovatce. Ukončil angažmá v Plzni a zvažuje další budoucnost.

Nikam nespěchá, na nic nemusí tlačit. Zájemců je totiž dost. A ze všech předních soutěží. Kdyby konstruktivní centr chtěl, mohl za parádních podmínek uskutečnit návrat do KHL.„Jednali jsme s nejlepšími kluby ruské soutěže, ve hře byly hodně zajímavé návrhy," připouští Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

Mluvilo se o Omsku, zajímat se měl údajně Petrohrad. Janův starší bratr Jakub počátkem dubna připustil, že nabídku dal i jeho zaměstnavatel Jekatěrinburg. Ovšem reprezentační útočník se do KHL nevrátí. "Honza se rozhodl, že půjde jinou cestou," potvrzuje Vůjtek.

Foto: Alena Zapletalová

Všechno delší dobu ukazuje na Švýcarsko. Tamní kluby o Kovářovi dobře vědí, nabízejí smlouvy, které by z českého šikulu poslaly mezi nejlépe placené hráče NLA: „Jednání probíhají, variant je několik. Honza to zvažuje. Počátkem příštího týdne do Švýcarska pojede, abychom to trošku posunuli," přibližuje hráčův agent.

Jenomže ani tohle nemusí být konečné řešení, po šampionátu se totiž na obzoru znovu objevila případná mise s názvem NHL. „Honza na turnaji zahrál výborně, ze zámoří se objevil nový zájem. Řešíme to s naším partnerem Allanem Walshem, rýsují se konkrétní nabídky," informuje Vůjtek.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Jak známo, loni na podzim se Kovář vydal za zámořským snem a hodně mu obětoval. Ležet nechal prodloužení angažmá v KHL i velké peníze, podepsal s New York Islanders a věřil, že bude hrát nejslavnější soutěž planety. Ovšem u Ostrovanů to nevyšlo, totéž plak platilo v Bostonu, který hráče testoval. Kovář se vrátil domů a zdálo se, že s NHL bude jednou pro vždy konec.

Ale nemusí! „Šampionát sledovala řada zámořských skautů, v Bratislavě bylo hodně generálních manažerů týmů NHL. Všichni viděli, čeho je Honza schopen, co na ledě dokáže. Dívají se na něj úplně jinak než dřív. Nemíníme předbíhat, ale když mluvíme o Honzově hokejové budoucnosti, nelze NHL vyloučit. Jsou tam možnosti, stejně tak máme varianty ve Švýcarsku. Uvidíme," dodává závěrem Vladimír Vůjtek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz