Jan Štencel (HC Vítkovice Steel)

Osmnáctiny oslaví až v únoru příštího roku, Jan Štencel už toho ale v hokeji stihl hodně. Vítkovický obránce se prosadil do extraligy dospělých, doma má titul ze staršího dorostu, startoval na šampionátu osmnáctek, teď se pere o účast v týmu pro MS dvacetiletých. Mladík, jenž s hokejem začínal v Opavě, udělal pořádný hokejový pokrok, nicméně pořád stojí teprve na začátku dlouhé cesty. Cíle má maximální - NHL, Stanley Cup, olympiáda, mistrovství světa. Zatímco jiní skromně klopí oči, on má jasno. Totéž platí i na ledě. Pokud vydrží, jednou o Štenclovi hodně uslyšíme!

Nový fanshop

1) Hokejové začátky? "K hokeji mě přivedli rodiče, hlavně táta. Sám hokej trénoval, začal jsem s ním chodit na zimák. Bruslit jsem začal ve čtyřech letech."

2) Oblíbení trenéři? "Už jsem jich pár poznal, každý trenér mi něčím pomohl. Nerad bych na některého z nich zapomněl, proto nebudu konkrétní."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Jarní mistrovství světa osmnáctek, které se konalo u nás. Bylo super, že jsem mohl okusit tu úžasnou atmosféru. Rád vzpomínám také na mistrovský titul ve starším dorostu, získali jsme ho na konci minulé sezony 2011-12. Moc krásný zážitek!"

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Ani nevím. Chtěl jsem vyhrát titul v kategorii, kterou jsem opouštěl. To se povedlo. Žádná nepříjemnost mě v kariéře zatím nepotkala, což musím hned zaklepat."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Při hokeje porážek, ty nesnáším. A v životě? Tam snad toho, že nedosáhnu, po čem toužím. Jinak se nebojím ničeho."

6) Co vás dokáže naštvat? "Porážky. Zápasy, které nezvládneme, ačkoli na to máme. V soukromí mi vadí falešní lidé. A takové ty věci, které nemohu ovlivnit - pomluvy nebo závist."

7) Sledujete politiku? "Spíš obecně. Politici mi připadají všichni stejní. Nikoho konkrétního neuznávám, zase takový přehled nemám."

8) Oblíbení herci, herečky? "Z hereček by to byla Anjelina Jolie, herců by bylo víc. Mám rád komedie, napadá mě například film Prci, prci, prcičky."

9) Jakou posloucháte muziku? "Mám rád kapely Linkin Park a Kabát."

10) Zamilované zvíře? "Doma mám sice kočku, ale mezi oblíbená zvířata bych zařadil psa a geparda."

11) Oblíbená barva? "Asi modrá."

12) Představa o ideální dovolené? "Letos jsem nikde nebyl. Měli jsme letní kempy na suchu i na ledě, volných mi zbylo jen sedm nebo deset dní. Odpočíval jsem doma - s rodinou a kamarády. Kdybych si v budoucnu mohl vybrat, jel bych někam k moři. Do tepla."

13) Vysněný automobil? "Ještě nemám řidičký průkaz. Ale jednou bych se rád svezl v BMW nebo v Lamgorghini Gallardo."

14) Co vám chutná? "Svíčková od maminky nebo od babičky, celkově mám rád klasická česká jídla. A pití? Asi by to byl nějaký ovocný džus."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Marián Mišík."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Noviny čtu na internetu, dívám se často na seznam nebo na novinky, ale i jinam. Využívám Facebooku, kde komunuku s kamarády. Spoustu informací získám i z televize, čas od času se dívám na zprávy."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni mám, jmenuje se Bea. Líbí se mi černovlásky nebo blondýnky."

18) Jste pověrčivý? "Docela jo. Před zápasem dělám stejné věci, tohle dodržuju už spoustu let. Pomodlím se, zopakuju si určitý rituál. A jdu na to."

19) Záliby? "Hokeji se věnuju naplno, moc času jinak nezbývá. Pokud ho mám, dělám jiné sporty, v létě zajdu s tátou na ryby. Co ještě? Holky, internet, televize a podobně."

20) Hokejové cíle? "S vítkovickou juniorkou bych chtěl v této sezoně získat titul, rád bych se dostal na mistrovství světa dvacítek, na konci sezony zabojuju o šampionát osmnáctek, kde bych chtěl týmu pomoci k co nejlepšími výsledku. Jako každý malý kluk sním o NHL a vítězství ve Stanley Cupu, stejně tak bych si přál nastoupit za reprezentaci a dostat se s ní na mistrovství světa nebo na olympijské hry."

Vizitka - Jan Štencel:

Klub: HC Vítkovice Steel
Pozice: obránce
Narozen: 26. února 1995
Číslo dresu: ve Vítkovicích 17, oblíbené číslo 20
Výška/váha: 176 cm/79 kg
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: v utkání Kladno - Vítkovice, třetí kolo ročníku 2012-13
Dřívější působiště: Opava, Třinec, Vítkovice
Reprezentace: za mládežnické národní týmy hraje od kategorie šestnáctiletých, účastník MS hráčů do 18 let 2012 a Memoriálu Ivana Hlinky 2012.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz