Jandač ukázal na Sobotku, Sekáče či Francouze, hokejisty čeká rychlý přesun

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Na prvním podniku letošního Euro Hockey Tour se v barvách české reprezentace představilo sedm nováčků, pro turnaj Channel One Cup zatím není v nominaci žádný - tedy pokud nepočítáme třetího brankáře Romana Willa. Listopadový turnaj Karjala se svěřencům hlavního kouče Josefa Jandače vydařil, mnozí mladí hráči příjemně překvapili, nebyl tedy důvod k velkým přesunům. Nicméně aktuální sestava určitých změn dostala, návrat do nejcennějšího dresu hlásí například Vladimír Sobotka (na snímku), Pavel Francouz, Jiří Sekáč, Robert Kousal nebo Ondřej Vitásek.

Všichni v minulosti startovali na mistrovství světa, Sobotka s Jordánem hráli také na Světovém poháru. Oba působí v KHL a nyní dostávají další pozvánku: zatímco Sobotka je nadále oporou Omsku, Jordán se po letech v zámoří přesunul do Kazaně. Dres stejného klubu obléká také Jiří Sekáč, v nedávné minulosti hokejista Arizony, Chicaga, Anaheimu nebo Montrealu.

Po dvou letech se v nejcennějším dresu představí Ondřej Vitásek. Urostlý bek Liberce startoval na šampionátu 2014, v další sezoně na turnaji Karjala a ruském Channell One Cup, od té doby pozvánku nedostal. Brankářskou dvojici vytvoří osvědčení Dominik Furch s Pavlem Francouzem, o jehož zařazení hovořil trenér Jandač už před měsícem v Helsinkách. Třetím gólmanem tentokrát bude liberecký Roman Will, který bude k dispozici pro případ náhlé absence jednoho z kolegů a podobně jako před měsícem Karel Vejmelka okusí poprvé atmosféru národního mužstva.

V porovnání s turnajem Karjala tentokrát v kádru chybějí gólman Šimon Hrubec, obránci Petr Zámorský, Milan Doudera, Stanislav Dietz, útočníci Jan Kovář, Tomáš Filippi, Marek Kvapil a Richard Jarůšek. Kromě už zmíněných hráčů dostanou příležitost třinecký obránce Vladimír Roth (v listopadu ho vyřadily zdravotní potíže) a útočník Robert Kousal. Bývalý hokejista Pardubic nebo Novokuzněcku letos působí ve švýcarském Davosu, také on se před nedávným finským podnikem omluvil.

Základ mužstva tvoří hokejisté, kteří zazářili v Plzni proti Švédům a v Helsinkách, další test na mezistátní scéně podstoupí mj. Tomáš Pavelka, Robin Hanzl, Tomáš Hyka, Radan Lenc, Michal Bulíř. V nominaci je celkem 24 hokejistů (tři brankáři, osm obránců a 14 útočníků). Deset hráčů dorazí z ruské KHL, zmíněný Kousal hraje ve Švýcarsku, ostatní reprezentanti působí v klubech Tipsport extraligy. Realizační tým pro ruskou akci rozšíří asistent Václav Prospal, který se k národnímu týmu jinak přidá až během přípravy na mistrovství světa.

V programu tradičního prosincového turnaje nastala podstatná novinka. Český tým zahájí akci ve čtvrtek 15. prosince v Helsinkách proti domácím Finům, hned druhý den ho v Moskvě čekají Rusové. Přesun utkání ze soboty proběhl po dohodě s ruskou stranou, která na předvánoční víkend chystá velké oslavy výroční tamního hokeje. Češi se hned po čtvrtečním zápase letecky přesunou do Moskvy, po dvou duelech za sebou budou mít volnou sobotu, nařež Channel One Cup zakončí v neděli 18. prosince soubojem se Švédy. Hokejisté na ruském turnaji obhajují prvenství, česká, resp. československá reprezentace ho vyhrála celkem devětkrát.

Nominace české reprezentace na Channel One Cup (15. - 18. prosince 2016, Moskva a Helsinky):

Brankáři:
Dominik Furch (Omsk, KHL), Pavel Francouz (Čeljabinsk, KHL), Roman Will (Bílí Tygři Liberec).

Obránci:
Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Adam Polášek (Novosibirsk, KHL),  Radim Šimek, Ondřej Vitásek (oba Bílí Tygři Liberec), Jan Rutta (Piráti Chomutov), Tomáš Pavelka (HC VERVA Litvínov), Vladimír Roth (HC Oceláři Třinec), Michal Jordán (Kazaň, KHL).

Útočníci:
Vladimír Sobotka (Omsk, KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva, KHL), Roman Horák (Podolsk, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL),  Robert Kousal (Davos, Švýcarsko), Dominik Kubalík (HC Škoda Plzeň), Petr Holík (PSG Zlín), David Kämpf (Piráti Chomutov), Michal Bulíř (Bílí Tygři Liberec), Robin Hanzl (HC VERVA Litvínov), Tomáš Hyka, Radan Lenc (oba BK Mladá Boleslav).

Realizační tým:

Generální manažer: Martin Ručinský.
Manažer: Milan Hnilička.
Hlavní trenér: Josef Jandač.
Asistenti: Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.
Skaut: Jiří Fischer.
Trenér brankářů: Petr Jaroš.
Videokouč: Denis Havel.
Lékař: MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeuti: Michal Truc.
Kustodi: Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček.
Tiskový mluvčí: Zdeněk Zikmund. 

Program turnaje Channel One Cup 2016:

Čtvrtek 15. prosince:
17:00 Rusko – Švédsko (Moskva)
17:30 Finsko – Česko (Helsinky)

Pátek 16. prosince:
17:00 Rusko – Česko (Moskva)

Sobota 17. prosince:
10:00 Švédsko – Finsko (Moskva)

Neděle 18. prosince:
11:00 Česko – Švédsko (Moskva)
15:00 Rusko – Finsko (Moskva) 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz