Jankovič o přípravě: Kdo nechtěl, tomu nepomůže ani intenzivní dril

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Plnými doušky si teď dovolenou vychutnávají i mládežníci ve Zlíně. Společně trénovali sedm týdnů od 11. května a přes dobrovolnou účast si trenéři morálku hodně pochvalovali.

Chance liga na Hokejka TV

Suchou přípravu juniorky měl na povel hlavní kouč Zbyněk Mařák. Ten v minulé sezoně působil u sedmáků a deváťáků, s nimiž prožil parádní rok, ale nyní je zpátky u nejstarší mládežnické kategorie.

„Chtěli jsme, aby tréninkové jednotky nebyly nijak časově náročné, ale zato intenzivní,“ vypráví Mařák na klubovém webu. Se svými svěřenci využíval jak obě hokejové haly a tělocvičnu základní školy, tak areál gymnázia nebo přírodu kolem města. A s průběhem přípravy byl spokojen.

„Měli jsme štěstí na počasí – snad jen jednou bylo potřeba měnit tréninkové plány. A když už nám pršelo, tak kluci ukázali vysoké morální a volní vlastnosti a trénink absolvovali ve vysokém tempu i přes nepřízeň počasí,“ říká lodivod hokejistů ročníků 2001 až 2003, s nimiž se chtěl během jara seznámit.

„Během přípravy jsme osobně mluvili s hráči o jejich plánech a cílech do budoucna, postupně jsme se navzájem poznávali. Rád bych poděkoval všem hokejistům za parádní přístup a nasazení. Dále pak asistentovi Leonu Wesleymu za pomoc s organizací a kondičnímu trenérovi Radku Vašíkovi za skvělou skladbu tréninků, zejména v posilovně,“ vzkazuje.

Pestrou skladbu tréninků nachystali svým svěřencům i Tomáš Jankovič s Jiřím Suhradou od dorostu. „Věnovali jsme se síle, rychlosti či krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé vytrvalosti. Zařadili jsme různé míčové hry nebo tréninky pro nácvik střelby a techniky hole,“ líčí Jankovič.

Foto: Libor Kožík, hokej.zlin.cz

Foto: Libor Kožík, hokej.zlin.cz

Oproti minulému roku nachystal hráčům víc běhání. „Bylo to dáno i tím, že příprava začala později a hráči měli více času na odpočinek. Také jsme přidali v tomto roce jednu silovou tréninkovou jednotku navíc,“ popisuje.

„Celkově jsem s přípravou spokojen – účast byla vysoká, kluci pracovali velmi poctivě a nebyl důvod je nutit, křičet, vyhrožovat jim nebo dávat nějaká ultimáta,“ hlásí. Bere to ale v souvislosti s celou svou filozofií: „Kdo chtěl, absolvoval kvalitní tréninkový proces, který ho zaručeně posunul. Kdo nechtěl, tomu ani intenzivní dril a sebelepší tréninky nepomůžou. Volba je pouze na hráčích.“

Zatímco Jankovič bude navazovat na práci z loňského ročníku, u mladších kategorií se objevil jeden nováček. 32letý kouč Lubomír Konečný měl v posledních letech na starosti mládež ve Vsetíně, ale nyní ho zlanařili právě Berani. Povede šesťáky a osmáky.

Také on pojal uplynulé období nejen jako čas k tréninku. „Kromě tradiční všestranné přípravy jsme chtěli kluky především lépe poznat, zjistit jejich charakterové vlastnosti, společně si nastavit některá pravidla a sledovat, jak se kluci jednotlivě projevují na trénincích,“ vysvětluje a děkuje hráčům za nasazení.

To si po koronavirové krizi pochvaloval také lodivod sedmičky a devítky Radek Pšurný, tedy naopak dlouholetý zlínský patriot. „Kluci měli chuť, viděli se po dlouhé době a komunikovali. Tréninky byly plné elánu a pro hráče zábavou. To je pro trenéra vždy velmi pozitivní zprávou,“ doplňuje na hokej.zlin.cz s radostí.

Foto: Libor Kožík, hokej.zlin.cz

Foto: Libor Kožík, hokej.zlin.cz

Foto: Libor Kožík, hokej.zlin.cz

Foto: Vojěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojěch Jurák, hokej.zlin.cz

Foto: Vojěch Jurák, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz