Janus o střelecké mizérii: Něco tomu chybí, z Krošelje jsme udělali hvězdu

Foto: hcverva.cz

Chemici ani v dalším utkání nedokázali protrhnout střelecké trápení, proti Mladé Boleslavi vyšli dokonce střelecky úplně naprázdno. Na druhé straně se hosté radovali hned třikrát a ze severu Čech vezou všechny tři body. „Beci hrají dobře, útočníci dozadu také, ale vepředu tomu něco chybí,“ komentoval porážku 0:3 brankář Vervy Jaroslav Janus.

Nový fanshop

Boleslavští vám vstřelili dvě branky v přesilových hrách, proč vám dělalo oslabení takové problémy?
Měli lepší pohyb, hodně si to sklepávali do stran a my to nezachytávali. První gól šel z brejku, kdy mi to trefil mezi nohy. Celé utkání podle mého názoru rozhodl lepší pohyb soupeře.

V minulých dvou zápasech vám to vyšlo i s minimem vstřelených branek, proti Boleslavi už ne. Jaká jsou taková utkání pro gólmana?
Je to jen otázka času, nedá se každé utkání vyhrát na jeden vstřelený gól. Musíme se zlepšit v koncovce, vzadu je to dobré. Beci hrají dobře, útočníci dozadu také, ale vepředu tomu něco chybí. Na začátku sezony jsme góly dávali, ale teď máme velké problémy se prosadit.

Dokážete z vašeho pohledu říct, co tomu vepředu chybí?
Možná nějaký odražený puk, šťastný gól, třeba by nás to nastartovalo. Naše střely od modré čáry tam doletí, ale chybí někdo před gólmanem. V první třetině jsme měli hodně situací, kdy se tam puk odrážel, ale sami jsme z jejich gólmana (Gašpera Krošelje, pozn. red.) udělali hvězdu. Těžký zápas, pohyb rozhodl a já můžu jenom pogratulovat Boleslavi.

Cítíte větší tlak, když váš tým nedává góly a jediná chyba brankáře může rozhodnout?
Určitě je to těžší, když váš tým hraje bez gólů. Když dáte jednu, dvě branky, tak se lépe dýchá celému týmu. Určitě i soupeř by to více otevřel. Jsou i takovéto zápasy, ale věřím, že se z toho poučíme.

Odchytal jste pátý duel v osmi dnech, to není úplně malá porce.
Cítím se dobře, úplně v pohodě. Možná ta únava přijde, ale teď se cítím skvěle. Zatím jsme se o nějakém volnu nebavili, odpočíval jsem s Libercem. Určitě to ale s trenéry nějak poladíme, abychom byli všichni stoprocentně připravení na každý zápas.

Všechna utkání jste navíc odchytal dobře, takže vám takto nabitý program očividně nevadí.
Jak jsem říkal, pokud je hráč zdravý, maká na sobě, tak se výsledky dostaví. Je moje práce být připravený odchytat nějakou porci zápasů s určitou kvalitou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz