Janus opustí Slovan, vrátí se do Čech? Lašáka mrzí, jak s ním zametli

Foto: Zdeněk Polák, hc-olomouc.cz

28. září 2017, 16:52

Adam Bagar

Trenér Miloš Říha po výhře 4:3 nad Podolskem potvrdil, že Slovan bude sázet na české brankářské duo Marek Mazanec a Jakub Štěpánek, Jaroslav Janus tak v nejbližší době opustí kádr bratislavského klubu. "Bylo nám řečeno, že nemůžeme mít tyto tři brankáře spolu, takže Jaro asi odchází," hlásí český lodivod.

Plekanec Chance liga

Jaroslav Janus po sezoně opustil Litvínov a po více než dvou sezonách se vrátil do Slovanu, kde měl bojovat o pozici brankářské jedničky. Všechno se ale nakonec zamotalo natolik, že se z něj stal až třetí gólman. Slovenskému klubu prchl Kanaďan Barry Brust, naopak podepsal dva Čechy. Nejdřív Jakuba Štěpánka, poté Marka Mazance.

"Je škoda, že Slovan s Janusem takto zametl."

"Tři gólmany mít určitě nemůžeme, to by byl velký luxus," říkal už dřív Miloš Říha, který v nové sezoně dává šanci jen Mazancovi se Štěpánkem. Černého Petra si tedy vytáhl Janus, který by se mohl vrátit do Tipsport extraligy. "Je pravděpodobné, že se vrátí do nejvyšší české soutěže," píší tamní média k odchodu slovenského gólmana.

Nabízel by se návrat do Litvínova, ale generální manažer Robert Kysela už před startem sezony uvedl, že o tom zatím neuvažuje. "Máme vyrovnanou dvojici ve výborném věku, Pavel Kantor i Michael Petrásek mají ambice a nějaké zkušenosti. Až v případě, že bychom dostávali moc gólů a trenéři žádali posilu, tak bychom jej oslovili."

Lašák: Slovenští gólmani by měli ve Slovanu dostávat víc prostoru

To, jak Jaroslav Janus ve slovenské metropoli dopadl, mrzí mimo jiné nového reprezentačního kouče gólmanů Jána Lašáka. "Je mi to hodně líto, protože loni se mu podařil restart v Litvínově, kde byl velice úspěšný. Je škoda, že s ním Slovan takto zametl," zlobí se v rozhovoru pro Šport.sk bývalý brankář, jenž naposledy chytal za Liberec.

Podle něj by měl slovenský účastník ruské KHL dávat víc prostoru domácím gólmanům. "Hovořil jsem o tom už loni, když tam byli dva Kanaďané. Jednoznačně by tam měl být slovenský gólman. Je to náš klub, a to místo tam má mít. Samozřejmě by si ho musel zasloužit, ale naši brankáři by tam měli dostávat víc prostoru," má jasno Lašák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz