Jaroslav Bednář předčasně končí ve švýcarském Luganu, jedná o návratu do pražské Slavie!

20. listopadu 2012, 17:07

Václav Jáchim

Tak to je nečekaná zpráva! Jeden z nejlepších krajánků ve švýcarské lize Jaroslav Bednář předčasně končí angažmá v Luganu a zvažuje varianty dalšího působiště. Ostřílený útočník nasbíral v loňském ročníku vynikajících 52 bodů a patřil k nejproduktivnějším hráčům soutěže, jenže letos Bednář neměl důvěru trenéra Larryho Hurase. "Kouč nedával Jardovi šanci, věděli jsme, že bude lepší, když spolupráci s Luganem ukončíme," říká hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Bednář letos nastoupil za Lugano v osmi zápasech, aniž by si připsal gól či nahrávku. Bilance odpovídá počtu příležitosti, jaké v klubu měl. "Do Lugana přišel během výluky NHL útočník Patrice Bergeron a ten nastupoval místo Jardy. Trenér už v létě dával Bednářovi najevo, že s ním moc nepočítá. Nedůvěra pokračovala i v začátku ročníku," popisuje Vůjtek.

[image 69041 right 0]Bednář do Lugana přesídlil v létě 2011. Po skvělé sezoně v Davosu, kde si během 57 střetnutí základní části a play off připsal parádních 64 bodů. Také v Luganu se někdejšímu českému reprezentantovi skvěle dařilo. Letos začal kroutit pod Alpami už celkově třetí ročník, jenže v klubu se ocitl na vedlejší koleji. Bylo jasné, že situaci je třeba nějakým způsobem řešit.

Stalo se, co se asi dalo očekávat. "S vedením Lugana jsme se dohodli na ukončení smlouvy," potvrzuje Vůjtek. Klub informaci potvrdil na svém webu s tím, že si český krajánek může hledat nové angažmá, že mu hokejové Lugano děkuje za odvedené služby a přeje hodně štěstí.

Kam povedou další kroky Jaroslava Bednáře? "Jarda si udělal ve Švýcarsku skvělé jméno, ve 100 zápasech nasbíral stejný počet bodů. Všichni vědí, že to je mimořádný hráč. Určité možnosti se hned objevily, ale Jarda řekl, že by se teď rád vrátil domů. A že si chce po delší odmlce zase zahrát pořádný hokej v Čechách," reaguje Vladimír Vůjtek.

[image 93441 right 0]Vicemistr světa 2006, který startoval také na šampionátu o rok později v Rusku, je odchovancem pražské Slavie. Mezi červenoblílými prožil skvělé časy, teď by na ně mohl navázat! Právě Slavia je totiž s Bednářem v kontaktu. "S Vladimírem Růžičkou jednáme a lze říci, že jsme blízko dohody. Definitivně to budeme vědět v nejbližších dnech," hlásí hráčův agent.

Jaroslav Bednář ukončil s Luganem smlouvu a je volný, během středy by měl dorazit do Prahy. "Pak si sedneme a všechno dořešíme. Jasno bude nejspíš ve čtvrtek. Jestli všechno klapne, mohl by Jarda v tentýž den se Slavií poprvé trénovat," informuje Vůjtek. Bývalý útočník Los Angeles či Floridy hrál za pražský klub naposledy v sezoně 2008-09, kdy válel zejména ve spolupráci s Romanem Červenkou. Bednář tehdy nasbíral výtečných 68 bodů a dalších 24 pak v play off.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz