Jaškova premiéra v repre: Důvěra od Pešána a dva body! Co Vancouver?

Foto: Lukáš Kratochvíl

17. prosince 2020, 16:45

Adam Bagar

Útočník Lukáš Jašek má za sebou zdařilý debut v dresu národního týmu, ani jeho dva body za gól a asistenci však nepomohly k vítězství. Češi podlehli Finům těsně 3:4.

O Kapku lepší hokej

„Cítil jsem se parádně. Zpočátku jsem byl sice trošku nervózní, ale hned po prvním střídání to spadlo. Snažil jsem se hrát jednoduše, navíc mi hodně pomohli kluci,“ líčí 23letý bojovník, který naskočil ve třetí útočné formaci po boku Radana Lence a Lukáše Rouska.

Se spoluprací mohl být spokojen, tihle borci několikrát zatopili finské obraně. „Myslím, že jsme si s klukama vyhověli. Měli jsme dobrý pohyb. Lencík neskutečně vybojoval množství puků, což nám pomohlo. A Rousíno dobře bruslí a je silný v rozích,“ pokyvuje.

Lukáš Jašek se už v čase 12:10 dočkal premiérové trefy v seniorské reprezentaci, když využil střílené přihrávky Radana Lence. „Nemyslím, že to byla náhoda. Puk mi šel přímo na hokejku a tím, že jsem ho ztečoval do protipohybu gólmana, tak neměl šanci,“ popisuje.

Cenný kotouč má pochopitelně schovaný. „Ale já na to moc nehraju,“ usmívá se Jašek, který dostal od Filipa Pešána hodně prostoru. Možná i proto, že jej hodně dobře zná z působení pod Ještědem. „Ví tak, co ode mě může očekávat, budu se mu důvěru snažit vrátit.“

Představil se dokonce v elitní přesilovkové formaci vedle Dmitrije Jaškina a Davida Kašeho. „Důvěra mě moc těší. V Třinci jsem hrával druhou přesilovku, tam se do první přes Martina Růžičku nedá dostat. (směje se) Jsem za novou roli rád a užívám si ji,“ těší ho.

Kromě trefy do černého ozdobil svou premiéru i asistencí, právě v přesilovce pět na tři našel přesně Jaškina, který se v takových chvílích nemýlí. „Kluci si tam výborně najeli a mohl jsem si vybrat. Na zadní tyči byl ještě osamocený Kašička, já si však vybral Dimu.“

Tahle akce ze 35. minuty znamenala snížení na 3:4, další gól už ale v atraktivní partii nepadl. „Finové hráli hodně na puku, zbytečně ho neodhazovali jako některé týmy v extralize. Bylo to hokejovější, pro diváka určitě velice ofenzivní hokej,“ hlásí nejlepší hráč utkání.

Klíčovým aspektem porážky 3:4 byla i spousta prohraných buly, v nichž měli Finové jasně navrch. „Je pravda, že nám moc nešly. Strašně jsme se pak natrápili, museli je nahánět, což nám bralo hodně sil. Musíme na buly zapracovat a v dalších zápasech je zlepšit,“ velí.

Zatímco třeba detroitští Filipové Hronek se Zadinou o akci přišli, vancouverský Jašek věřil, že do Moskvy poletí. „Ještě nepřišla oficiální pozvánka, ale NHL za chvíli začne, takže myslím, že letenky už brzy přijdou a možná ani nestihnu Vánoce v Česku,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz