Je to jen první krok, jedeme dál, velí Marcinko. Co řekl k ataku na Bernada?

Foto: hcocelari.cz

První semifinálové střetnutí mezi Třincem a Mladou Boleslaví přineslo vyrovnaný souboj. Oceláři však ve druhé třetině bez slitování trestali nedisciplinovanost Bruslařů a po dvou úspěšných trefách nebo skvělém výkonu brankáře Ondřeje Kacetla úvodní duel zvládli. U obou třineckých gólů byl i Tomáš Marcinko.

Slovenský útočník si sice žádný bod nepřipsal, ale znovu sehrál důležitou roli pro Oceláře jak v osobních soubojích, tak díky jeho pověstné a pro soupeře dost nepříjemné aktivitě v předbrankovém prostoru. Pro tým byl klíčový, zejména pro vstřelení druhé branky.

Ve druhé třetině atakoval Davida Bernada, který zamířil do kabiny. Zákrok to ale naštěstí nebyl nijak vážný, protože boleslavský bek se do zápasu vrátil. Následně i sám Marcinko byl sražen k zemi Janem Stránským, který se vydal svého spoluhráče pomstít.

Jak jste tenhle moment viděl?
Projížděli jsme kolem sebe, byl tam nějaký kontakt, ale rozhodně si nemyslím, že to bylo na pozastavení hry na dvě nebo tři minuty. Každopádně je to součást hokeje. Následně tam byla nějaká šarvátka a rozhodčí to posoudili, jak to posoudili. Nevím, co k tomu více dodat.

Jste známý nepříjemnou hrou v okolí soupeřova brankoviště. Bylo to vyhrocené na obou stranách, že?
Myslím si, že to je oboustranné a patří to k tomu, obzvlášť k play off. Před brankovištěm padá nejvíc gólů a jednoduše každý si ho brání. Na druhé straně my tam musíme chodit, protože víme, že buď odtud dokážeme dát gól, nebo dokážeme udělat práci, která může k němu napomoct. Ať už to jsou nějaké šarvátky nebo podobné věci, tak to jednoduše patří k tomu. Je to koření hokeje a je o tom i play off.

Čtvrtfinále skončilo rekordně rychle, nemůže dlouhá pauza spíš uškodit?
Na jedné straně je pauza fajn, obzvláště v play off. Na druhé máte pravdu, když určitý čas nehrajete a „jen“ trénujete, což se samozřejmě asi nikdy nedá porovnávat s tím zápasovým zatížením, tak je to cítit. Zřejmě to bylo i poznat. My jsme se s tím, myslím si, celkem dobře vypořádali a jednoduše jsme se snažili mít kratší první střídání, co nejrychleji naskočit do zápasu a cítit se opět fajn tak, jako když jste rozehrání během sezony, kdy zápasy jdou jeden za druhým. Pocitově se bude už určitě každý cítit jen lépe a lépe.

Sestřih utkání

Jak jste viděl první semifinálový duel?
Klasický play off zápas, hodně bojovný. Myslím si, že se hrálo nahoru dolů a že lidi u obrazovek viděli rychlý hokej. Jsme rádi, že když jsme měli šance, tak jsme je využili a naopak, když bylo potřeba bránit a eliminovat jejich šance, tak jsme v tom byli stoprocentní. Samozřejmě jsme rádi za výhru, ale je to jen první krok. My jedeme dál.

Vítěznou branku jste vstřelili v přesilovce pět na tři, kterou jste hráli s pěti útočníky. Je to nastavené vaší taktikou?
Ano, tak to máme nastavené. Samozřejmě každá přesilovka pět na tři, kterou v zápase využijete, tak vám vždy pomůže nebo vás nasměruje k vítězství. Naopak vždy víme, že takovým nepsaným pravidlem je, že když se to nepodaří proměnit, tak zápasy většinou nedopadají až tak dobře. Není to pravidlo, ale stává se to. Naštěstí jsme ji proměnili.

V zápase jste měli dvě dvojnásobné přesilovky, mrzí tak druhá neproměněná?
Mohli jsme proměnit i tu další, ale gól padl v přesilovce pět na čtyři tuším. Tak či onak se to počítá a my jsme rádi, že jsme je proměnili.

Závěr jste zvládli na jedničku, co čekáte od nedělního druhého utkání?
Na konci zápasu jde o to, jestli máme výhru na kontě a tu máme, takže z toho máme radost. Čeká nás ale nový den a začíná se znovu od nuly, o tom je play off a my se na to už soustředíme.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz