Je to pro nás už malá baráž, hlásí Svoboda. Těží ze zápasů v Jihlavě

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovičtí hokejisté slavili v boji o záchranu podruhé za sebou, na vítězství v Olomouci navázali vydřeným triumfem 1:0 nad Zlínem. Pětadvaceti zákroky k němu přispěl brankář Miroslav Svoboda, jenž zapsal třetí čisté konto v sezoně.

partneři českého hokeje

Jaké jsou prvotní pocity po důležitém vítězství?
Samozřejmě radost, ale my musíme jít dál. Chybí ještě jedenáct kol a je to teď pro nás taková malá baráž. Máme aktuálně v tabulce náskok tří bodů. Není čas na nějaké extra oslavy, ale spíš na práci dopředu.

Pro gólmana jsou takové zápasy asi extrémně těžké, že?
Každý zápas je teď těžký. Mám možná trošku výhodu, že jsem to už zažil v Jihlavě, ať v play off nebo v baráži, čtyřikrát jsme tam vyhráli 1:0. A docela mi tyhle zápasy vycházely. V hlavě to je a člověk si věří, když je to dlouho 0:0. Ale my hráli parádně. I minule v Olomouci jsme hráli výborně. Když takhle budeme hrát dál, nemám o nás strach.

Jen škoda těch neproměněných šancí, že?
Samozřejmě, ale na druhé straně stál Libor Kašík... I když měl třeba štěstí, tak extraligu nechytá náhodou. Je to velmi dobrý gólman a chytá výborně už x let. Navíc nemůžeme počítat s tím, že dáme pět gólů každý zápas.

Byl průběh podřízený taktice, nebo zkrátka vyplynul ze hry?
Spíš bych řekl, že přišli zkušení kluci a je to vidět. I na tréninku. Na začátku sezony nám chyběli, teď jsou tady a troufnu si říct, že jsou to kluci z vítězných týmů. Můžeme být rádi, že byli ochotní sem za námi přijít. Snažíme se hrát svoji hru, myslím, že to je čím dál víc vidět. Začínám tomu týmu víc a víc věřit. Sice kolem nás týmy taky vyhrály a bude to asi boj až do konce, ale musíme hrabat každý zápas a věřit, že si to uhrajeme sami.

Jak moc těší vychytaná nula?
Jsem hlavně rád, že mám důvěru jak od kluků, tak od trenérů. Budu se to snažit splatit a udržet extraligu ve Vítkovicích, stejně jako všichni kluci v kabině. Věřím, že tým chce být pohromadě i příští sezonu a bude bojovat za to, aby byl takhle spolu i příští rok.

Nebyl jste úplně pod palbou střel, jsou taková utkání pro brankáře těžší?
Já to kdysi říkal, každý zápas je jiný a když máte jen deset střel a nedostanete gól, jste spokojený. Ze začátku sezony na mě chodilo víc střel, teď méně, musím se s tím trošku srovnat. Myslím, že se mi to teď povedlo.

Vzpomenete si na nějaký moment, kdy vám bylo nejhůř?
Nejhůř mi bylo celý zápas. Každý zákrok je důležitý, jiné to už nebude. Je to samozřejmě náročné na hlavu, ale musíme se s tím srovnat všichni. Je to stejné pro nás, pro Litvínov i Pardubice. Jak jsem říkal, je to pro mě lehčí v tom, že jsem to v první lize zažil, když jsme šli s Jihlavou nahoru. Takže z toho se budu snažit těžit.

V pátek vás čeká zápas v Liberci, kde asi nehrozí, že byste se v brance nudil.
Samozřejmě, je to vedoucí tým tabulky. Ale Litvínov třeba vyhrál s Plzní. Týmy teď hrají o všechno a rozdíly se mažou. Musíme se snažit vyhrát i v Liberci. Ve druhém kole jsme tam málem vyhráli, myslím že jsme těsně prohráli 2:3. Musíme se snažit na to navázat, jedeme tam už den dopředu a věřím, že nás trenéři na zápas dobře připraví.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz