Je to těžké, když brankář dostane gól dírou ve výstroji, líčí opavský Tichý

Foto: Lukáš Bajgar, hcslezan.cz

Na začátku letošní sezony nebylo vůbec jasné, jestli hokejisté Opavy vůbec nastoupí do soutěže. Nakonec se tak stalo, ale problémy si s sebou nesou až do současnosti. K 1.lednu 2016 proběhla přeregistrace na nový klub (i když například Pavel Selingr kvůli tomu musel vynechat několik utkání) a nyní se zdá, že letošní sezona je po převzetí klubu městem zachráněna. „Sezona možná, ale o udržení druhé ligy budeme muset ještě bojovat,“ říká obránce Josef Tichý.

Plekanec Chance liga

Situace v klubu, který před 2. světovou válkou pravidelně bojoval o titul mistra ČSR, se stabilizovala. Výkony týmu Opavy ale odpovídají situaci, která startu této sezony předcházela. „Nejsme zvyklí na boje o záchranu,“ říká jeden z nejmohutnějších beků druhé ligy. „V systému, kterým se letos bude hrát, je možné cokoli,“ líčí obránce, jenž svými parametry vzbuzuje jak pozornost diváků, tak i respekt soupeřů.

Už se situace v Opavě stabilizovala?
No, klub převzalo město, ale stále čekáme na výstroj a na peníze, abychom si mohli něco nakoupit.

Prý jste měli problémy také s hokejkami.
Někteří kluci opravdui hrají s lepenými hokejkami. A když někdo zlomí spodek, musí nasadit nějakou náhradu, aby mohl hrát.

Ale po přeregistraci se zdá, že letošní sezona dopadne pro Opavu dobře.
No, s takovými výkony nevím. Ano, Pavel Selingr je už udělaný, ale stejně je nás asi jenom patnáct. Musel se obléct i Zdeněk Pavelek, který nebyl tři čtvrtě roku na ledě. Šel hrát po třech trénincích. To je fakt těžké.

Navíc vám Daniel Kysela odešel z finančních důvodů do Polska.
Jo, šel za trenérem Pepou Dobošem do Osvětimi. Ani se mu nedivím. Od prosince 2014 jsme nedostali ani jednu výplatu. Pan Hadamczik sliboval, ale nedostali jsme nic. Snad teďka v únoru to vyjde.

Takže jako za starých časů – hrajete za párek a za pivo?
No, celý rok, letní přípravu, všechno zadarmo. To si vůbec nedovedete představit. Nebyly hokejky, brusle kupovala maminka Tomáše Poloka. Je to fakt těžké, každý hraje s tím, co sám má.

Opava vždycky hrála venku takový úporný hokej. Dneska to bylo otevřené. Čím to?
My jsme přijeli hrát zezadu. Ale napadali jsme opravdu naivně, se Vsetínem nejde hrát nahoru dolů. My jsme na tom fyzicky špatně, nemáme natrénováno. Budeme rádi, když to letos nějak zachráníme. V létě musíme pořádně potrénovat no a uvidíme. Tou prohrou doma s Hodonínem jsme si to zkomplikovali a žádná pohoda v našem týmu není.

Uvažujete ještě o play off, nebo spíše už o play down, které se letos bude hrát vyřazovacím způsobem?
Díváme se každopádně nahoru. Uvažovali jsme o sedmém místě, ale musíme pro to něco udělat. Musíme začít vyhrávat. Jinak budeme hrát o záchranu a tam se může stát opravdu cokoli.

Co je momentálně nejvějším problémem vašeho týmu?
Myslím, že je nás málo. Hrajeme na čtyři až pět obránců a ta sezona už je dlouhá. Nemáme ani peníze na to, aby někdo přišel. Zadarmo nepřijde nikdo a ve třinácti, čtrnácti lidech se to hrát nedá. A to není všechno. Třeba Dušan Šafránek má úplně zničenou výstroj. S tím se nedá chytat. A jeho náhradník dostal nedávno gól dírou v betonu. To už je fakt špatné.

Letošní sezona už je prý v Opavě odpískaná a připravuje se ta příští. Je to tak?
Chtěli bychom ji dohrát na osmém místě a když to řeknu fakt na rovinu, je mi úplně jedno, co by se v prvním kole play off stalo. Byli bychom šťastní, kdybychom nehráli o záchranu. Snad v létě pořádně potrénujeme a třeba i někdo přijde.

Říká se, že právě vy máte nakročeno do Vsetína a dneska jste se domácím fanouškům opravdu předvedl.
No, já jsem byl od rána v práci. Jak jsem řekl, psychicky na tom nejsme dobře. Možná jsem tu měl nakročeno, ale mám práci, o kterou bych nechtěl přijít. Ve Vsetíně bych dostal smlouvu, láká mě to, ale uvažoval jsem o tom spíš z důvodů, že by v Opavě hokej skončil. Každopádně tuto kapitolu neuzavírám. Mám nabídku i z Polska. Musím v létě pořádně potrénovat a pak se uvidí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz