Jeden gól je prostě málo, ví Rouha. Poslední zápas musíme zvládnout!

Foto: Karel Švec, Český hokej

Je zatím jediným z českých hokejistů, který se na akci osmnáctky v Příbrami proti Rusům brankově prosadil. Pardubický útočník Michal Rouha snižoval ve druhém zápase na 1:2, klíčový druhý gól pak ale Češi nedali a o vítězství zabojují až na třetí pokus. „V pátek přišlo víc lidí a fandili nám, tak musíme kvůli nim vyhrát,“ říká Rouha.

HokejkaTV

Zápas byl úplně jiný než ten první, že?
První třetina se nám vůbec nepovedla, dostali jsme dva góly. Pak ke konci jsme snížili. Vyříkali jsme si to v kabině a do druhé třetiny vstoupili líp, měli jsme tam hodně šancí, ale nevyužili jsme přesilovku pět na tři. Ve třetí jsme chtěli vyrovnat, ale hnedka zkraje jsme dostali dva góly a pak už se to těžko dotahovalo. Oni měli klid na hokejkách a už si to dohráli.

Čemu přisuzujete, že to byl mnohem otevřenější hokej?
Těžko říct. Možná jsme už byli trochu unavenější...

A z toho tedy vznikaly chyby?
No, měli jsme tam chyby. Hlavně pak když už jsme byli dlouho v pásmu, tak si nás tam víc motali. My jsme taky měli hodně šancí, ale když nedáme góly z přesilovek, tak nemůžeme vyhrát.

Ale v útoku jste viditelně přidali, měli jste mnohem víc gólových šancí než ve čtvrtek.
Přesně tak. Mimo první třetiny, ve druhé jsme měli hodně gólovek a ve třetí taky. Ale když jsme dostali gól, už se to špatně dotahovalo.

Přišlo mi, že jakmile jste si začali věřit, tak to dopředu šlo.
Trenér nám na poradě říkal, že ve čtvrtek jsme to odmakali, ale chyběla tomu ta koncovka, abychom se tlačili do brány. To jsme změnili a bylo to trochu lepší, ale pořád tam nejsou ty góly. Jeden gól ze dvou zápasů je prostě málo.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Ten gól jste dal vy a bylo to v přesilovce. Ale po žádné nacvičené akci.
Ne, nebyla vůbec nacvičená. Puk byl odražený od mantinelu, Máchyč (Mácha) mi to dal na střelu. Já jsem vystřelil a trefil ruského hráče do nohou, od něj se to odrazilo do brány. Bylo to tečované a ještě to šlo o tyčku.

Bylo pak zásadní, kdo dá čtvrtý gól a jestli to bude 2:2, nebo 1:3?
Asi jo. Hlavně jsme tam měli přesilovku pět na tři, tu jsme nevyužili. Pak ještě dvě pět na čtyři. Měli jsme je tobře sehrané, líp než ve čtvrtek, ale pořád tomu chybí góly.

Hodně šlo vidět, jaké problémy přidělává Rusům váš forčeking, že?
Ano, dost jsme se na to připravovali, že budeme hodně aktivní. Hlavně křídla, aby zavírala mantinely a chodila po nich rychle.

Mohl by tohle být recept? Chcete v tom vydržet až do konce?
Určitě. Skoro každý trénink jsme to pilovali a zatím nám to vychází.

Rusové byli každopádně taky nebezpečnější, o čemž svědčí, že vám tentokrát dali čtyři góly.
Možná měli víc klidu na hokejkách oproti čtvrtku, kdy to bylo pořád 0:0 a tahalo se to. Tentokrát rychle vedli 2:0, takže hráli v klidu a byli silnější na puku.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Takže vás musel podržet Jan Bednář.
Chytal výborně, stejně jako Nick. Gólmani nás opravdu drží. Mohlo to skončit víc, ve třetí třetině jsme mohli dostat víc gólů.

Rusové prostě mají kvalitu. Je to o těch zkušenostech, které tady spoustě vašich hráčů chybí?
To bych asi úplně neřekl. Oni to prostě umí líp zakončit. My třeba jedeme dva na jednoho a ani si to nenahrajeme, oni jedou a dají to skoro do prázdné brány. Mají klid v zakončení.

Máte velkou motivaci, abyste je v sobotu porazili?
Určitě. Přijeli jsme sem vyhrát, tak teď už nám zbývá poslední zápas, a ten musíme zvládnout.

Ukázali jste si, že Rusové jsou hratelní? A že nemusíte jenom čekat a bránit?
Určitě jsou. I první zápas byl hodně vyrovnaný a druhý taky. Musíme do toho líp vstoupit a hrát celých šedesát minut aktivně, jako jsme hráli tu druhou třetinu, a k tomu využít šance.

Je mi jasné, že když jdete do třetiny s nějakým plánem a hned inkasujete, musí vás to hrozně srazit.
Přesně tak, je to takové blbé. Řekneme si, že chceme být aktivní, a hnedka dostaneme dva góly. Pak třeba další tři střídání jsou taková těžká, než se do toho zase zpátky dostaneme.

Zkusíte v sobotu potěšit fanoušky, když hrajete doma?
Přesně, chce to zvládnout. V pátek přišlo víc lidí a fandili nám, tak musíme kvůli nim vyhrát.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz