Jeřábkova rychloakce: z Moskvy rovnou do repre! A olympiáda? Ještě je daleko

Foto: Jan Beneš, Český hokej

10. listopadu 2021, 8:49

Ondřej Mach

(LINKÖPING, od našeho zpravodaje) Ještě v pondělí večer hrál v Moskvě zápas proti Novosibirsku, o osmnáct hodin později už Jakub Jeřábek nastupoval do letadla směr švédský Linköping. „Moc se toho nestihlo. Akorát jsem si sbalil tašku a nějakých čtyři pět hodin jsem se vyspal,“ líčí český obránce.

Jeřábek se řadí mezi osmičku zadáků, které trenér národního týmu Filip Pešán nominoval na první akci nové reprezentační sezony.

Vinou nabitého zápasového rozvrhu KHL se však k reprezentaci připojil až před úterním odletem z Prahy. Projevila se na něm únava?

„Spánek se dožene, to není zas takový problém. Od té doby, co se nám na jaře narodil malej, jsem si na nedostatek spánku zvyknul,“ usmívá se Jeřábek a přiznává, že ho nominace na turnaj Karjala potěšila.

Zvlášť během ročníku, jehož vrcholem budou olympijské hry v Pekingu. „Nechci se k tomu moc upínat, ale soustředit se na můj výkon. Od toho se bude vše odvíjet,“ upozorňuje.

„Od té doby, co se nám na jaře narodil malej, jsem si na nedostatek spánku zvyknul.“

A dodává: „Někde vzadu v hlavě to mám, ale teď se chci soustředit na tenhle turnaj. Olympiáda je ještě moc daleko.“

Odchovanec plzeňského hokeje letos v létě v KHL změnil dres – z Podolsku se přesunul do Spartaku Moskva. S novým klubem se aktuálně drží na hranici postupu do play off.

„Jsou to takové smíšené pocity, máme výsledky nahoru dolů. Myslím, že můžeme hrát s každým, ale ztrácíme body s papírově slabšími soupeři, a pak porazíme ty silné,“ přemítá Jeřábek.

Po 23 kláních má na kontě čtyři body za gól a tři nahrávky. „Osobně se necítím špatně. V týmu je nás ale šest cizinců, takže se sestava točí. Když důvěru dostanu, tak se snažím odvést maximum,“ popisuje.

„Osobně se necítím špatně. V týmu je nás ale šest cizinců, takže se sestava točí.“

A jak se cítí v národním týmu, kde vzhledem k nominaci patří mezi nejzkušenější borce?

„Možná je to trochu jiné, ale s většinou kluků už jsme se viděli. O nějakém zvykání asi nemůže být moc řeč, spíš se všechno ukáže až na ledě,“ přidává na závěr.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz