Jergl se vrátil s gólem: Nevěděl jsem důvod, proč nehraju...

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Určitě si představoval mnohem lepší pozici v hradeckém kádru. Aleš Jergl je letos na hraně zápasové sestavy, v lednu se do ní pětkrát v řadě nedostal. Ale hned jak se vrátil, pomohl k cennému obratu proti Mladé Boleslavi.

Aplikace Tipsport extraligy

25 zápasů, tři góly a dvě asistence. Ale taky průměrný čas na ledě deset minut... To jsou zatím zásadní čísla týkající se letošní sezony Aleše Jergla. Po porážce na Spartě nehrál dva týdny, na další start čekal pět zápasů.

„Bylo to těžké období. Dá se říct, že jsem nevěděl důvod, proč nehraju,“ krčí rameny. „Počkal jsem si, dostal jsem šanci a snad jsem trenérům ukázal, že jsem platný. Doufám, že se udržím v sestavě a budu týmu prospěšný,“ pokračuje Jergl.

To tedy o ideální komunikaci mezi trenéry a hráči nesvědčí.

„Bylo vidět, že má chuť a na zápas se těší. Trénuje poctivě a kondičně je připravený špičkově,“ chválí ho asistent trenéra Růžičky David Kočí. „Teď je důležité, aby byl schopný ty výkony zopakovat.“

Právě proto prý šikovný útočník nehrál. „Jeho výkony nejsou stabilní. My víme, že umí hrát velice dobře, ale je potřeba, aby to předváděl každý zápas,“ vysvětluje Kočí. A jak dodává, výkon jako v úterý proti Mladé Boleslavi by měl Jergla udržet v sestavě.

Nejen díky gólu, kterým ve třetí třetině vyrovnal na 2:2. A že byl krásný! „Když má hráč čas na ledě, roste mu sebevědomí. Jeli jsme s Kevinem (Klímou) dva na jednoho, což na tréninku pořád děláme: Přihrávka pod hokejkou, která se povedla... A pak jsem zakončil do bekhendu,“ líčí.

Mountfield dokonal obrat v parádních nájezdech. Aby proměnil tři ze tří pokusů, na to jeho fanoušci opravdu nejsou zvyklí. Mladá Boleslav navíc před zápasem vyhrála všechny čtyři rozstřely v sezoně!

Za domácí tým skórovali Gaspar, Smoleňák i Orsava. Volba prvního jmenovaného byla velkým překvapením, vždyť mladý bek odehrál letos teprve čtvrtý extraligový duel a k nájezdu se postavil poprvé od mládežnických let.

Stejně si ale počínal jako mazák!

„Udělal krásný nájezd,“ chválí ho brankář Štěpán Lukeš, další z velkých strůjců úspěchu. „Po každém tréninku jezdíme pár nájezdů a Vláďa Růžička si všiml, že Gaspi je jezdí velice dobře. Takže ho tam dal, a vyplatilo se. Byl to dobrý tah,“ libuje si David Kočí.

Vítězství může Hradec psychicky nakopnout, díky němu se udržel v závěsu za Boleslaví i dalšími soupeři ze špičky. A navíc – po Plzni porazil další tým z elitní čtveřice, na což čekal hodně dlouho.

Náhoda? Nebo důkaz, že Mountfield může pomýšlet na mety nejvyšší?

„Značí to, že s těmi týmy můžeme hrát. Nechci říkat, že ty zápasy předtím jsme tahali za kratší konec, spíš tomu chybělo štěstíčko,“ myslí si Lukeš.

„Tým se určitě zlepšuje a za sebe můžu říct, že pětky se dokáží sehrát líp než na začátku sezony. Náš cíl je dostat se do čtyřky a uděláme pro to maximum,“ slibuje Aleš Jergl.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz