Ještě silnější! Tohle je TOP 5 posil Vsetína

Na Vsetíně se rýsuje mužstvo, které má potenciál nejen zopakovat účast v extraligové baráži, ale dost možná bude mít sílu udělat ještě o jeden krok vpřed navíc. Díky jakým posilám budí vsetínský kádr takový respekt?

Jan Lukáš (G, 31 let)

Minulá sezona: Hradec Králové (16 zápasů, 90,75 %, 2,42 G/Z)

Trošku zle řečeno: kdo chce moc, nemá nic. Jan Lukáš loni touto dobou opustil Olomouc, kde tvořil skvělou dvojici s Branislavem Konrádem, a vydal se za prestižním zahraničním angažmá. Jenže... Ve finské SaiPě odchytal jenom osm utkání a balil si kufry. Po návratu do Česka pak dělal dvojku v Hradci Králové a nyní se musí spokojit s Maxa ligou. Na druhou stranu – někdy je potřeba udělat krok zpět, aby se pak mohly udělat dva vpřed. Lukáš má potenciál být nejlepším brankářem soutěže.

Matěj Stříteský (O, 33 let)

Minulá sezona: Karlovy Vary (53 zápasů, 4+5)

O obránci číslo jedna má Vsetín jasno. Matěj Stříteský se po třinácti letech vrací na mateřský Lapač, a to stále na vrcholu formy: v extralize pravidelně sbíral okolo dvaceti bodů za základní část, o patro níž by logicky jeho ofenzivní um měl vyniknout ještě víc. 

Jan Zahradníček (O, 27 let)

Minulá sezona: Znojmo (40 zápasů, 3+15)

Skvělý gólman a do toho zajímavě poskládaná defenziva? Vsetínské mužstvo na papíře nemá slabinu! Přesilovkového dirigenta Stříteského doplní neustále zlepšující se Šimon Jenáček s Tomem Ondračkou, na vynikající ročník hodlá navázat veterán Robin Staněk, tradiční oporou je čahoun Ondřej Smetana a po zranění se na jaře do dobré formy vrátil neúnavný Jakub Teper. K tomu si připočtěte právě Jana Zahradníčka. Vyžívá se v tvrdé hře, loni na hostování ve Znojmě ale vydatně přispíval také k produktivitě. Ambicióznímu Vsetínu se budou hodit i jeho zkušenosti z těžkých play off bojů s Třincem.

Radek Prokeš (Ú, 29 let)

Minulá sezona: Nové Zámky, SVK (49 zápasů, 10+22)

Jan Lukáš? Ne. Matěj Stříteský? Taky ne. Jak prozradil vsetínský trenér Jiří Weintritt, nejsložitější bylo na Lapač získat právě Radka Prokeše. A vlastně... Není divu. Prokeš je v ideálním hokejovém věku, za sebou má dvě výborné sezony v rakouské ICEHL a velmi produktivní byl také letos na Slovensku. Za normálních okolností by hráč jeho formátu do Maxa ligy nešel, Prokeš si však uvědomuje, že se Vsetínem může za deset měsíců dokázat něco velkého. Když hrál ve druhé nejvyšší české soutěži naposledy, dominoval: v šestnácti duelech za Havířov v ročníku 2020/2021 nasázel deset gólů a přidal třináct asistencí. Laťka je tedy vysoko...

Tomáš Šmerha (Ú, 26 let)

Minulá sezona: Mladá Boleslav (24 zápasů, 1+1)

Tomáš Šmerha má na to patřit k nejlepším hokejistům v lize, potřebuje však větší klid na práci: poslední čtyři ročníky totiž neustále pendloval mezi Tipsport extraligou a Maxa ligou. Ano, blýskl se v play off 2022 v barvách Sparty, jenže... Následná štace v Mladé Boleslavi nebyla dobrou volbou. Nynější angažmá na Lapači je příslibem restartu. Šmerha má na co navazovat, dřív – v barvách Slavie – totiž patřil k prvoligovým hvězdám: například v ročníku 2019/2020 se blýskl během základní části 58 body a dostal se až do All-Star týmu soutěže.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz