Jestřábi přivedli další tři posily, lovili v Jihlavě a Hradci Králové

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Prostějovské vedení po třech útočných akvizicích odkrylo tři posily do obrany – z Dukly přicházejí Robin Staněk (na snímku) a René Piegl, z Mountfieldu se vrací Martin Pěnčík. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

31letý Robin Staněk působil poslední sezonu v Jihlavě, kromě jedné branky a deseti nahrávek zaznamenal i parádní číslo v bilanci +/- (+20). V Chance lize sehrál už 354 utkání (14+51), dalších 168 startů a 13 bodů (1+12) zapsal mezi tuzemskou elitou za Olomouc i Pardubice.

„Robin má za sebou několik let v extralize. Je to poctivý hráč, velice silný v soubojích jeden na jednoho. Doufám, že nám jeho zkušenosti pomůžou směrem dozadu,“ hlásí sportovní manažer klubu Jiří Vykoukal na adresu obránce, který už v Prostějově působil ve druhé lize.

25letý René Piegl se do soutěže vrátil loni po roční štaci v Žilině, Dukle pomohl 13 kanadskými (3+10) i kladnými body v bilanci +/-. V první lize nasbíral 193 startů (7+18), hrál také za Havlíčkův Brod, Šumperk, Litoměřice a Frýdek-Místek. V Hradci Králové nakoukl do extraligy.

„René se mi moc líbil v době, kdy hrál za Frýdek-Místek. Se svými výbornými parametry je to velice slušný bruslař, který dokáže podpořit i útok. Myslím si, že má slušnou střelu i rozehrávku. Za mě patří do kategorie hráčů, kteří mají na víc,“ popisuje Vykoukal novou posilu.

Přichází i 20letý Martin Pěnčík, který loni působil v hradecké juniorce. U Jestřábů dostal šanci už ve třech utkáních minulé sezony. „Je to prostějovský odchovanec a ohromně pracovitý kluk. Bude nabírat zkušenosti a věřím, že svojí pílí si řekne o šanci v sestavě,“ hlásí Vykoukal.

Na soupisce má aktuálně 23 hokejistů – dva brankáře, osm obránců a třináctku útočníků. Jak Jestřábi informovali na svém Facebooku, až dnes jim začala společná letní příprava pod taktovkou Jiřího Šejby. Ten nahradil Ladislava Lubinu, jenž odstoupil kvůli zdravotním problémům.

Aktuální kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:
Ondřej Bláha, Kryštof Rochla.

Obránci:
Tomáš Drtil, František Hrdinka, Petr Krejčí, Jakub Matyáš, Martin Pěnčík, René Piegl, Aleš Sova, Robin Staněk.

Útočníci:
David Bartoš, Michal Gago, Dominik Hrníčko, Petr Chlán, Tomáš Jandus, Tomáš Kaut, Lukáš Motloch, Petr Mrázek, Matěj Novák, Kryštof Ouřada, Daniel Vachutka, František Wágner, Lukáš Žálčík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz