Ježek v kleci udivuje WSM Ligu. Škarek vychytal ústecké rekordmany

Foto: Jaroslav Legner, Sport

Co jste dělali, když vám bylo šestnáct let? Čelili jste střelám prvoligových rekordmanů? Jakub Škarek ano.

Nový fanshop

Jihlavský talent udivuje dál.

Proti Ústí nad Labem, jehož formace Kloz–Roubík–Tůma v play off boří individuální rekordy, neinkasoval ani jednou. Výrazně tak pomohl Dukle k třetímu vítězství v semifinále WSM Ligy.

„Zachytal fantasticky a vychytal i nemožné. Na výhře Dukly měl velkou zásluhu,“ smekl Antonín Melka, který si na šestnáctiletém brankáři vylámal zuby hned několikrát. „Jakubovi strašně moc děkujeme. Chytal parádně, jeho zákroky byly neskutečné,“ přidal se jihlavský Aleš Jergl.

Ve svém třetím utkání v play off si Škarek připsal první nulu.

A byla moc důležitá.

Jihlava se díky ní ujala vedení 3:1 a v pondělí může sérii ukončit. A oslavit postup do baráže.

V ní by mohl být jedničkou. Hrozí totiž, že si Karlovy Vary stáhnou Davida Honzíka.

Ale to je ještě daleko. Dukla mezi čtyřmi týmy, které se poperou o extraligu, stále není.

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Prioritou je, aby dostudoval, říká Škarkův otec 

Je mu šestnáct let. Nemá tu možnost soustředit se jen na hokej – musí chodit do školy a po večerech biflovat nezáživné učivo. „Pro mě není prioritou, aby chytal extraligu nebo NHL. Pro mě je prioritou, aby si udělal střední školu," řekl v pořadu Ježek v kleci Josef Škarek, otec Jakuba.

„Ambice nebyly vůbec žádné. Já jsem chtěl, aby se tím hokejem bavil," sdělil pyšný táta. „A když najednou začal chytat za áčko, tak to pro mě byl šok."

Nejen pro něj, ale i pro hokejovou veřejnost.

Vždyť kolikrát se stane, aby gólman debutoval v profesionální soutěži už v patnácti letech. Nepodařilo se to ani Dominiku Haškovi či Tomáši Vokounovi.

„My jsme tady měli Kubu už od přípravky. První dva roky, co trénoval, tak už na něm bylo vidět, že jeho brankářský postoj a pohyb je něčím výjimečný," prozradil pro Českou televizi Petr Jaroš, trenér brankářů HC Dukla Jihlava. „Říkal jsem si – ten asi míří někam výš."

Jarošovo proroctví se naplnilo.

V roce 2015 se postavil do brankoviště jihlavského A-týmu, nezklamal a nakonec v základní části odchytal dvacet zápasů. Vedl si výtečně, průměrně dostával jen 2.26 branek na zápas a lapil 93.11% na něj letících střel. 

Skvělé statistiky pro kohokoliv, natož na kluka, který si na řidičský průkaz počká další dva roky. „Mě táta už odmala učil, že když chci být nejlepší, tak musím makat na tréninku a po tréninku si ještě přidávat." 

„Mě táta už odmala učil, že když chci být nejlepší, tak musím makat na tréninku a po tréninku si ještě přidávat." 

Hokejový národ doufá, že na Vysočině roste budoucí reprezentant a další z řady skvělých brankářů.

V Jihlavě má Škarek ideální podmínky. Dostává prostor mezi muži, rady mu udílí zřejmě nejlepší trenér brankářů v republice Petr Jaroš a rodina ho drží při zemi. 

„Já bych byl rád, kdyby mě ten hokej pořád bavil."

My bychom byli rádi také, Jakube.

Tak ať Ti to klapne!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz