Foto: Martin Domanský, hcdukla.cz
Prvoligový šampión z Jihlavy finišuje jednání o vstupu nového většinového vlastníka – majoritní podíl hodlá od města koupit společnost SPM Invest okolo miliardáře Slavomíra Pavlíčka.
„Můžeme potvrdit probíhající jednání mezi městem Jihlava, klubem a investiční skupinou SPM Invest," stojí v tiskovém prohlášení na webu Dukly.
„V tuto chvíli všechny tři strany našly shodu na podmínkách spolupráce s jednoznačným cílem – vrátit jihlavský hokej zpět mezi českou hokejovou elitu," dodává Jihlava.
Definitivně jasno by mohlo být už zkraje příštího týdne. „Dohodu musí potvrdit zastupitelstvo města na schůzi, která se koná v úterý 24. června," avizuje letošní vítěz Maxa ligy.
„Dohodu musí potvrdit zastupitelstvo města na schůzi, která se koná v úterý 24. června."
Tamější klub se slavnou historií vlastní už od roku 1999 město, vstupem miliardáře Slavomíra Pavlíčka a s blížícím se dokončením moderní arény se Jihlava rázem stane hlavním aspirantem na postup do Tipsport extraligy.
Pavlíček údajně kupuje většinový (dosud neupřesněný) podíl v Dukle za 6,8 milionu korun. „Spolu s tím má také právo na přejmenování nové jihlavské arény," napsal magazín Forbes, podle jehož výpočtů je Pavlíček 57. nejbohatším Čechem s celkovou hodnotou majetku 9,5 miliardy korun. Druhým z vlastníků společnosti SPM Invest je Marek Španěl.
Obzvlášť dobře se daří třeba jejich videohernímu studiu Bohemia Interactive, proslaveném střílečkami Arma nebo Operace Flashpoint. Podnikají rovněž v médiích, vlastní například portály Echo24 a Parlamentní listy.
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz