Jihlava staví tým pro příští sezonu. Na soupisce je zatím 16 hráčů

Foto: hcdukla.cz

Jihlava na svém webu představila další novinky z hráčského kádru. Pod smlouvou na nadcházející ročník Chance ligy má momentálně tři brankáře, čtyři obránce a devět útočníků.

partneři českého hokeje

Důležité je, že zůstává brankářská jednička Jan Brož. Pokračují i ranaři Daniel Kolář s Petrem Lichancem.

Pro Duklu je zásadní, že udržela útočníka Jiřího Fronka, který má za sebou parádní sezonu a společně s Tomášem Čachotským táhli týmovou ofenzivu. Rychlonožka Fronk se blýskl 41 body (21+20) v 58 zápasech.

A co ostatní?

„S dalšími hráči klub jedná. Z toho plyne, že jména těch, kteří už v Dukle pokračovat nebudou, zveřejníme později," stojí na jihlavském webu.

Na soupisce zatím nejsou beci Jan Pohl, Robin Staněk, Jan Holý nebo forvardi Matěj Pekr, Lukáš Anděl, Michal Poletín, Anatolij Protasenja či Tomáš Jiránek.

„Jména těch, kteří v Dukle už pokračovat nebudou, zveřejníme později."

Neznamená to, že všichni zmínění odejdou, k určité obměně ale logicky dojde. Jednatel klubu Bedřich Ščerban na nedávné tiskové konferenci připustil, že se vymění zhruba polovina týmu.

Ten nebyl v minulé sezoně úspěšný. Zatímco v ročníku 2018/2019 vyhrála Jihlava základní část, letos skončila až devátá. Došlo dokonce k pohybu v realizačním týmu: skončil dlouholetý kouč Petr Vlk, kterého nahradil Viktor Ujčík.

Tvořící se kádr HC Dukla Jihlava pro příští sezonu

Brankáři: Jan Brož, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč.

Obránci: Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Daniel Kolář, Lukáš Mareš.

Útočníci: Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Kryštof Hrala, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Josef Skořepa.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz