Jihlava zlákala další posilu do obrany, lovila na severu Evropy

Foto: Twitter HC Dukla Jihlava

Už tak kvalitně vypadající zadní řady Jihlavy vyztuží další zajímavá posila – do Dukly přichází produktivní finský obránce Antti Kauppila. Klub o jeho příchodu informoval na svém Twitteru.

Týden hokeje 2021

31letý hokejista naposledy působil v nižší švédské soutěži. V barvách Bodenu se zaskvěl 46 body, ve 43 zápasech zaznamenal devět branek a 37 nahrávek.

Dřív Fin odehrál 269 utkání ve druhé nejvyšší finské Mestis. Starty sbíral rovněž v Alpské lize, elitní norské lize, v německé DEL2 nebo v mezinárodní EBEL.

Nyní Antti Kauppila premiérově v kariéře zkusí Chance ligu, po Jánu Nikovi a Danielu Kowalczykovi je už třetí zajímavou posilou pro jihlavské obranné řady.

„Přichází v rámci posilování obrany, kde došlo k největším změnám. Očekáváme od něj bodový přínos,“ uvedl jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban.

V neděli se těšte na další příchod, zní z Jihlavy

„Smlouva je uzavřená na tři měsíce s opcí klubu do dubna 2023,“ doplnil boss Dukly k příchodu vůbec prvního finského hokejisty v celé klubové historii.

Tím však jihlavské posilování stále nekončí. „V neděli se těšte na další příchod,“ uvedl finalista uplynulého ročníku Chance ligy na své facebookové stránce.

Aktuální soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři:
Filip Maláč, Adam Wolf

Obránci:
Vlastimil Bilčík, Filip Dundáček, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Antti Kauppila, Daniel Kowalczyk, Lukáš Mareš, Martin Matějíček (z dorostu), Ján Niko.

Útočníci:
Vítězslav Brož, Richard Cachnín, Kevin Coufal (z dorostu), Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Filip Helt, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Jan Nevšímal (z juniorky), Hynek Peš (z dorostu), Filip Seman, Josef Skořepa, Matěj Zadražil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz