Jindra o Litoměřicích: Skvělá příležitost, Výtisk bude hodně znát

Foto: Kateřina Kundertová

Prozatím šest hráčů z širšího kádru reprezentační dvacítky se zapojilo do letní přípravy s Litoměřicemi. V projektu Dukla figuruje také útočník David Jindra, coby jeden ze tří talentů dodaných Litvínovem.

partneři českého hokeje

Mladíci, kteří společnou přípravu v Litoměřicích zahájili, zatím nemají své místo v kádru pro samotný hokejový ročník jisté. Teprve si ho musejí vybojovat. Právě devatenáctiletý David Jindra už ale prokázal, že Chance ligu hrát může.

Dosavadní tahoun všech kategorií litvínovské mládeže nastoupil za Stadion ve čtrnácti utkáních na konci minulého ročníku a zapsal se pěti body. Dobrými výkony na sebe upozornil také v „záloze“ juniorské reprezentace, s níž odehrál povedený turnaj World Junior A Challenge v Kanadě.

Není tak divu, že letos pomýšlí na mistrovství světa do dvaceti let.

Jaké máte po prvních dnech v Litoměřicích dojmy?
Je skvělé, že nám dávají příležitost chytit se v dospělém hokeji. Myslím si, že to pro moji kariéru bude jenom prospěšné.

Jak se dá prostředí v Litoměřicích srovnat s tím litvínovským?
Pokud srovnám kategorie, oproti juniorce je to tady mnohem profesionálnější. Jinak si myslím, že každý klub nabízí něco dobrého. Oba dva kluby mají dobré zázemí, po téhle stránce tam takový rozdíl není.

Čemu se teď v přípravě věnujete?
Věnujeme se defakto všemu. Snažíme se zvýšit naši sílu, rychlost, vytrvalost, zkrátka celkově zlepšit fyzickou stránku. Kromě toho se už snažíme do týmu přenést pohodu a disciplínu, abychom byli připraveni na sezonu.

Co vám osobně v trénincích nejvíc nesedí a co naopak můžete?
Já osobně nemám rád dlouhé běhání, takže všechny dlouhé běhy jsou pro mě asi nejhorší. Ale myslím si, že je zvládám. Nejoblíbenější jsou pro mě krátké starty, agility a podobné věci, kdy zkrátka člověk musí jet pár sekund naplno.

Jak vám zatím sedí parta v týmu?
Myslím si, že partu budeme mít v sezoně dobrou. Hodně navíc pomohlo, že přišel Honza Výtisk, ten nám určitě atmosféru v kabině zvedne a pomůže nám do začátků.

Je to pro vás velká persona?
Určitě. Já jsem měl možnost zatrénovat si a zahrát v lajně například s Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem, a to je něco podobného. Podle mě je osobnost zhruba na jejich úrovni a rozhodně je skvělé, když nám pomáhá.

Už vám mladým něco říkal?
Zatím se to rozjíždí, trénujeme pár dní, ale už si slovo vzal. Radil nám jak při trénincích, tak i u věcí okolo, které se ani tréninků netýkají. Myslím si, že bude hodně znát.

Vy ale v Litoměřicích nejste nováčkem, loni jste tam odehrál čtrnáct zápasů. Jaká to byla zkušenost?
Velmi dobrá. Myslím, že jsem se přesvědčil o tom, že na to mám, ale že potřebuju ještě dál makat a zlepšovat se. Jinak pro takhle mladého hráče je každá zkušenost v dospělém hokeji skvělá. Jenom doufám, že letos se mi povede tak dobře, abych přesvědčil trenéry a hrál co nejvíc.

Věříte, že jste se neztratil? Měl jste pět bodů, to je slušná bilance.
Řekl bych, že jsem ukázal co umím. Samozřejmě to vždycky může být lepší a doufám, že v téhle sezoně i bude, ale rozhodně nemůžu být nespokojený.

Hodně vám musely dát i akce s reprezentační devatenáctkou. Hlavně turnaj v Kanadě...
Pro mě osobně to byl zatím vrchol hokejové kariéry. Reprezentace je podle mě nejvíc, a zrovna turnaj v Kanadě byl velmi prestižní a navíc se nám celkem povedl. Myslím, že i osobně jsem tam zaujal. Byla to pro mě zatím nejlepší zkušenost.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Mrzelo vás hodně, že jste navzdory – i z mého pohledu – velmi dobrým výkonům nezískali medaili?
Byla to velká škoda. I ostatní trenéři a skauti, kteří na turnaji byli, nás za výkony chválili a řekl bych, že minimálně na medaili jsme měli. Bohužel se nám nepovedlo semifinále a Američané pak byli velmi dobří.

Adama Klapku na turnaji oslovil trenér jeho budoucího klubu z USHL. Šel někdo za vámi?
Ne ne, za mnou osobně ne. Chválili celý tým za to, že jsme hráli dobře.

Ani jste před turnajem nemyslel na to, že se tam můžete ukázat?
Zrovna na tomhle turnaji jsem nad tím opravdu nepřemýšlel. Přiznám se, že jsem byl strašně rád, že jsem se vůbec dostal do reprezentace, a soustředil jsem se jenom na turnaj. Nemyslel jsem na věci okolo.

A teď před sezonou jste zvažoval, jestli zůstanete, nebo zkusíte nějaké zahraniční angažmá?
Ani před letošní sezonou jsem o ničem takovém neuvažoval. Chci se hlavně dostat do kádru dvacítky a jet na mistrovství světa juniorů, takže Litoměřice jsou pro mě důležitým krokem a věřím, že si vybojuju i šanci v reprezentaci.

Jak velkou vidíte šanci jet na šampionát?
Je tam velká konkurence, trenéři určitě mají k dispozici velký výběr hráčů. Osobně si ale myslím, že na to mám, a budu se to snažit v sezoně ukázat.

Foto: Matthew Murnaghan, Hockey Canada Images

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz