Jiří Sekáč se stěhovat nebude. O dva roky prodloužil v Kazani

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

25. dubna 2017, 17:10

Václav Jáchim

Po turbulentním období, kdy měnil rychle kluby v NHL, se Jiří Sekáč na delší dobu usadí. Reprezentační útočník strávil uplynulou sezonu v ruské Kazani, kde postupně nabral tempo a platil za jednoho z nejlepších útočníků. Po vyřazení z play off chvilku neměl jasno o dalším angažmá, teď už to ale neplatí. Účastník MS 2014 pokračuje v týmu AK Bars, případný návrat do NHL se zatím nekoná. "Jirka se s vedením klubu dohodl na nové dvouleté smlouvě," potvrzuje Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Dohoda obou stran přišla poměrně krátce po skončení uplynulého ročníku, vedení Kazaně mělo o prodloužení spolupráce zájem. "Vedli jsme jednání, která nebyla úplně jednoduchá. Ale obě strany chtěly pokračovat, nakonec z toho vzešel dvouletý kontrakt. Jirka dostane kvalitní podmínky, smlouva je ke spokojenosti obou stran," potvrzuje Vůjtek.

Reprezentační útočník nastoupil k účastníkovi ruské Kontinentální ligy poté, co přerušil angažmá v NHL. Sekáč předtím během jednoho ročníku vystřídal působení v Anaheimu, Chicagu a Arizoně. Nedostával takový prostor, za Atlantikem mu chyběla jistota, naopak Kazaň o bojovného bruslaře dlouhodobě hodně stála. "Po přesunu do KHL měl Jirka dobrou sezonu. Potkalo ho zranění, kdyby mohl hrát všechny zápasy, stal by se podle mého nejproduktivnějším hráčem týmu. V play off byl nejlepším střelcem," zmiňuje Vůjtek.

Sekáč se netajil tím, že by se jednou rád vrátil do zámoří. "Neříkám, že třeba hned příští sezonu. Pro mě by to byl cíl dokázat, že na to mám. Že tam mohu hrát," řekl před několika dny, když se zapojil do přípravy národního týmu před mistrovstvím světa. Aktuálně však tahle verze moc nevypadala. "Ameriku určitě nezavrhuju. Strašně rád bych zpátky, ale nevím, jestli to je teď na pořadu dne," řekl. Všechno spíš ukazovalo na setrvání v Kazani. "Pro mě bylo lepší, že jsem tam hodně hrál, byl jsem mezi top třemi útočníky. Pokud máte za zápas 18 nebo 20 minut, někdy i víc, je to pak znát. Trenér vám věří, to pak roste sebevědomí a cítíte se jinak," potvrdil.

Také druhá strana viděla situace stejně, dohoda o prodloužení spolupráce tedy byla logickým vyústěním. "Jirka si vybudoval dobrou pozici, je předpoklad, že na letošní sezonu naváže. Když jsme situaci probírali, říkal, že by rád zůstal. Potřebuje hodně hrát, dostávat prostor. Tohle byl hodně vážný důvod," hlásí Vůjtek. Kdyby někdejší hokejista Kladna či Lva chtěl do NHL, musel by čekat na nabídky s určitou mírou rizika. 

"Nikde není psáno, že se Jirka do zámoří nevrátí. Ale teď ne. Podepsal Kazani na dva roky, má jistotu. Může se soustředit jen na hokej. Kdyby k domluvě nedošlo, řešili bychom další varianty. Nicméně Kazaň byla pro Jirku prioritou. Je tam spokojený," doplňuje jeho agent. Během první sezony v KHL sehrál Sekáč 47 utkání základní části, v nichž si připsal 13 gólů a 14 nahrávek. V deseti duelech play off nasbíral šest branek a čtyři asistence. Příští ročník bilanci rozšíří.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz