Jiříček byl všude: Gól z přečíslení? Nějak jsem se tam vylíhnul

Foto: iihf.com

Davida Jiříčka byl už tradičně plný led. Proti Švédsku zazářil gólem a asistencí, v prodloužení byl navíc centimetry od toho, aby zápas rozhodl. „Chtěl jsem to tam nějak zamést a potom už jsem puk vůbec neviděl. Škoda, že ho nikdo nedorazil," přemítá.

První a třetí třetinu jste byli lepším týmem. Škoda té prostřední, že?
Přesně. V první a třetí nám to šlo, byli jsme víc na puku, vytvářeli si šance. Bohužel nám trošku selhala koncovka, musíme být připravení před bránou na dorážky. Dobrý výkon, ale musíme jít dál.

Svým prvním gólem v turnaji jste ve 24. minutě otevřel skóre.
Petr Hauser mi to dal skvěle. Bylo tam dobré založení a on mě viděl. Bylo to jako za starých časů v Plzni. (usmívá se)

Nebylo na beka trošku netypické zakončit takhle akci dvou na jednoho?
Nějak jsem se tam vylíhnul a zakončil jako útočník, jako první hráč před bránou. Netypické to určitě bylo.

„Pořád jsme hráli svoji hru."

Česká dvacítka se Švédskem bodovala na mistrovství světa po dvaceti letech. Čím jste soupeře drželi na uzdě, že se nemohl dostat do soustavnějšího tlaku?
Myslím, že jsme hráli pořád svoji hru. Bruslili jsme, měli dobrý forčekink i bekčekink. Pár chyb se samozřejmě udělalo. Švédové mají skvělé zakončení, což potvrdili. Prohrávali jsme 1:2, nakonec jsme zaslouženě srovnali skóre a ten bod si odnesli.

Hned na začátku prodloužení jste byl kousíček od toho, abyste zápas rozhodl. Vybavíte si tu situaci, kdy kotouč skotačil před brankovou čarou?
Chtěl jsem to tam nějak zamést a potom už jsem puk vůbec neviděl. Škoda, že ho nikdo nedorazil.

Poprvé na turnaji jste prohráli, výkonem jste však znovu nadchli. Asi nehrozí, že by vás porážka měla psychicky srazit, že?
Musíme se z ní trošku ponaučit. Samozřejmě – první a třetí třetina super výkon, ta druhá se nám vůbec nepovedla. Možná i kvůli tomu jsme prohráli celý zápas. Musíme se podívat na video a připravit se na další důležitý zápas.

„Chceme skupinu úspěšně zakončit a potom se uvidí."

Máte na mysli konkrétně třeba situaci, kdy jste šli hned po oslavě prvního gólu do oslabení?
Tohle by se nemělo stávat. Ale oslabení jsme ubránili skvěle. Nemyslím, že to bylo jen tohle. Zkrátka jsme jako tým nehráli tak jako v první a třetí.

Velmi dobrý zápas sehrály všechny lajny, měli jste tlak. Vidíte to tak, že tým je vyrovnaný, má hloubku, nestojí to třeba jen na třech hráčích a rozhodnout může kdokoliv?
Je to tak a bylo to vidět. Celý zápas jsme točili čtyři lajny, do hry zasáhlo třináct útočníků, sedm beků a každá formace měla šance a měla něco ze hry. V tomhle to bylo super.

I bod se může ukázat jako hodně cenný pro konečné pořadí ve skupině. S čím půjdete do posledního utkání s Německem?
Bod se hodí, když vyhrajeme. Bude to zase důležitý zápas, stejně jako ten se Švédskem, i oba předchozí. Chceme skupinu úspěšně zakončit a potom se uvidí. To už nezáleží na nás, ale svoje utkání chceme určitě vyhrát.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz