Jiříček se loučí: Strašně mě mrzí, že už si s kluky takhle nezahraju

David Jiříček

(HALIFAX, od našeho zpravodaje) Jedním z asistentů kapitána se před turnajem stal David Jiříček. Český obránce byl skutečně jedním z hlavních pilířů české defenzivy a byl vybrán i do All-Star týmu turnaje. Pro něj je to tak po květnovém bronzu další medaile z mistrovství, tentokrát z toho mládežnického.

„Upřímně nevím, proč se prodloužení finále mistrovství světa hraje tři na tři, ne pět na pět. To je ale asi otázka někam jinam," kroutil očima krátce po zápase.

„Může se takhle stát prostě všechno. Je to škoda. Druhého si nikdo nepamatuje, ale podle mě jsme toho dokázali dost, po dlouhé době přivezeme medaili a na kluky jsem pyšný,“ neskrývá Jiříček.

A jak ohodnotil bezprostřední náladu v kabině? „Otočili jsme zápas se Švédy, tam jsme to měli rozehrané lépe než s Kanadou. Ale vždycky byla síla, věřili jsme si a makali jsme do posledního střídání, do poslední sekundy. Jsem opravdu pyšný a strašně mě mrzí, že už si s kluky takhle vlastně nezahraju, byl to můj poslední zápas v mládežnické reprezentaci. Pro mě bylo vždycky nejvíc, když jsem se s kluky mohl potkat a je to o to výjimečnější, když se znáte pět nebo šest let. Jsme super kamarádi a bylo to vidět na ledě,“ loučí se Jiříček.

I tak se o tomto úspěchu bude dlouho mluvit, vždyť medailový úspěch přišel po osmnáctiletém čekání: „Teď se to hned po zápase těžko hodnotí, bude to lepší po konci sezony nebo když se na to koukneme pak zpětně. Ale kdyby mi někdo řekl, že budeme na turnaji druzí, tak bych to bral všema deseti. Samozřejmě prohrané prodloužení finále mistrovství světa bolí, ale musíme jít dál.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz