Jiříček se připojí ke dvacítce už v neděli, Moravce nahradil Němec

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Obránce David Jiříček, který měl před odletem do dějiště juniorského MS pozitivní test na covid-19, se k reprezentační dvacítce připojí už v neděli.

Zlatá hokejka 2022

18letý bek tak dorazí do Edmontou dva dny před vstupem českého týmu do turnaje a mohl by tak stihnout úvodní utkání základní skupiny, které sehrají svěřenci kouče Radima Rulíka v úterý 9. srpna proti Slovensku.

„Případný start Davida Jiříčka bude záležet na dohodě s trenéry,“ uvedl tiskový mluvčí týmu Ondřej Kalát.

Hráči i realizační tým absolvovali v dějišti šampionátu ještě jeden test na covid-19, všichni s negativním výsledkem. Trenérský štáb přesto musel udělat jednu změnu v nominaci – nemocného obránce Davida Moravce nahradil František Němec z Komety Brno.

Moravec dostal angínu, Němec už je v Edmontonu

„David Moravec dostal bohužel angínu. Raději jsme ho nechali otestovat i na covid-19 a byl negativní, ale nebylo možné, aby pokračoval v přípravě. Trenéři proto povolali Frantu Němce, který za námi v pátek přiletěl do Edmontonu,“ řekl manažer dvacítky Otakar Černý.

Juniory před samotným startem MS čeká v zámoří ještě jedno přípravné utkání, v sobotu od 21 hodin SELČ se utkají proti Rakousku. V základní skupině A pak kromě Slovenska postupně vyzvou ještě Finsko, domácí Kanadu a Lotyšsko.

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Nominace české dvacítky na MS 2022

Brankáři (3):
Jan Bednář (Acadie-Bathurst, QMJHL), Tomáš Suchánek (Tri-City, WHL), Pavel Čajan (Kitchener, OHL).

Obránci (8):
František Němec (Kometa Brno), Jiří Ticháček (Kladno), Stanislav Svozil (Regina, WHL), Aleš Čech (Oulu, Finsko), Štěpán Němec (Litoměřice), David Jiříček (Plzeň), David Špaček (Sherbrooke, QMJHL), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko).

Útočníci (14):
Petr Hauser (Sparta Praha), Adam Měchura (Liberec), Tomáš UrbanDaniel Herčík (oba Pardubice), Jiří Kulich (Karlovy Vary), Matouš Menšík (Jihlava), Jaroslav Chmelař (Providence College, NCAA), Michal Gut (Everett, WHL), Martin Ryšavý (Moose Jaw, WHL), Gabriel Szturc (Kelowna, WHL), Ivan Ivan (Cape Breton, QMJHL), Jan Myšák (Hamilton, OHL), Matyáš Šapovaliv (Saginaw, OHL), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Radim Rulík
Asistenti trenéra: Jiří Kalous a Marek Židlický
Trenér brankářů: Ondřej Pavelec
Videotrenér: Benjamin Sequens
Lékař: Jaroslav Budín
Fyzioterapeut: Miloš Pojer
Kondiční trenér: Jan Jiskra
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Jan Lamacz
Media manažer: Ondřej Kalát

Rozpis MS do 20 let 2022

Sobota 6. srpna – přípravný zápas:
21:00 Česko – Rakousko

Úterý 9. srpna:
20:00 Česko – Slovensko (sk. A)

Středa 10. srpna:
0:00 Lotyšsko – Finsko (sk. A)
4:00 USA – Německo (sk. B)
20:00 Švédsko – Švýcarsko (sk. B)

Čtvrtek 11. srpna:
0:00 Lotyšsko – Kanada (sk. A)
4:00 Německo – Rakousko (sk. B)
20:00 Finsko – Česko (sk. A)

Pátek 12. srpna:
0:00 Slovensko – Kanada (sk. A)
4:00 Švýcarsko – USA (sk. B)
20:00 Rakousko – Švédsko (sk. B)

Sobota 13. srpna:
0:00 Slovensko – Lotyšsko (sk. A)
20:00 Rakousko – USA (sk. B)

Neděle 14. srpna:
0:00 Kanada – Česko (sk. A)
4:00 Německo – Švýcarsko (sk. B)
20:00 Finsko – Slovensko (sk. A)

Pondělí 15. srpna:
0:00 Česko – Lotyšsko (sk. A)
4:00 USA – Švédsko (sk. B)
20:00 Švýcarsko – Rakousko (sk. B)

Úterý 16. srpna:
0:00 Kanada – Finsko (sk. A)
4:00 Švédsko – Německo (sk. B)

Středa 17. srpna:
18:00 1. čtvrtfinále
21:30 2. čtvrtfinále

Čtvrtek 18. srpna:
1:00 3. čtvrtfinále
4:30 4. čtvrtfinále

Pátek 19. srpna:
22:00 1. semifinále

Sobota 20. srpna:
2:00 2. semifinále
22:00 zápas o 3. místo

Neděle 21. srpna:
2:00 finále

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Edmontonu je o 8 hodin méně.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz