Jiříček zachránil, Brabenec rozhodl. U17 po útrapách zdolala Slováky

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

16. září 2019, 21:11

Martin Voltr

Česká reprezentace do 17 let absolvuje už v čase rozběhlých soutěží vložený dvojzápas se Slovenskem. Jeho první díl vyhrála 2:1 po prodloužení, když ve Skalici otáčela až v závěru.

Skóre otevřel ve 28. minutě slovenský útočník z Karlových Varů Ľubomír Kupčo, až v 56. minutě vyrovnal obránce David Jiříček a prodloužení ukončil po nevyužité přesilovce krásnou individuální akcí Jakub Brabenec.

Češi se ve Skalici střelecky hledali opravdu dlouho; i když dlužno dodat, že po výraznou část zápasu nejen střelecky.

„Oproti turnaji ve Füssenu jsme měli v nominaci třináct jiných hráčů, a to bylo znát hlavně v jejich adaptaci na mezinárodní hokej. Jednoduše přepnout z naší nebo i zahraniční soutěže na tempo mezinárodního hokeje nám dělá v aktuálním čase velký problém,“ ví hlavní kouč Václav Eismann.

„Přepnout z naší nebo i zahraniční soutěže na tempo mezinárodního hokeje nám dělá velký problém.“

„Hráli jsme pomalu, pomalu otáčeli hru a navíc jsme neměli ani úspěšnost v osobních soubojích. Soupeř měl v první třetině asi víc ze hry, od druhé jsme se přizpůsobili a ve třetí jsme byli lepším mužstvem. Nakonec jsme rádi, že se nám o podařilo v prodloužení vítězně rozhodnout,“ cení si trenér výsledku.

55 minut bez vstřelené branky je ale velkým varovným prstem. „Způsob, kvalita a individuální taktika zakončení je naší obrovskou rezervou. To je otázka práce v klubech, případně dlouhodobějšího zautomatizování návyků. To, co stačí u nás, kde je spousta času, tady nestačí. Naše zakončení je příliš čitelné,“ kroutí Eismann Hlavou.

Kdo si určitě zaslouží pochvalu, to je brankář Oliver Šatný. S inkasovaným gólem po smolném odrazu kotouče nemohl nic dělat, zbylých 22 střel nepustil. A souboj proti dlouho nepřekonanému Mateji Marinovovi nakonec vyhrál.

„V momentě, kdy jsme měli adaptační problémy na rychlost hry, nás podržel. Vyhodnotili jsme si, že utkání mělo tři pozitiva: Vítězství, výkon gólmana a ještě bych vyzdvihl odvolaný faul Filipa Šindelka,“ připomíná český lodivod.

„Pokud nejsme úplně v top sestavě, je to pro nás těžký soupeř.“

Bývalý zlínský obránce, jenž letos odešel do švédského Lidingö, předvedl na začátku třetí třetiny za nepříznivého stavu 0:1 parádní gesto fair play: Když už rozhodčí vylučovali Kevina Horvátha za podražení, Šindelek přiznal, že v oblouku podklouzl sám.

Slováci každopádně českému ročníku 2003 znovu zatopili a po vítězství ve Füssenu jim málo chybělo k dalšímu úspěchu. To už není náhoda. „Musím soupeři vyjádřit respekt, protože tenhle ročník udělal velký kus práce. Pokud nejsme úplně v top sestavě, je to pro nás těžký soupeř,“ hodnotí Eismann.

Odveta se hraje v úterý od 17 hodin v Hodoníně, Češi do ní nastoupí s pozměněnou sestavou. Domů odjeli Stanislav Svozil, David Jiříček, Lukáš Pajer, Jakub Brabenec a Dominik Soukup, nahradí je Marek Pelda, Patrik Fajmon, Alexandr Remeš, Adam Měchura a Petr Gajda.

„Budeme apelovat na to, abychom byli rychlejší ve hře a rychleji ji otáčeli, abychom byli kvalitnější v zakončení a hře v předbrankovém prostoru soupeře,“ dodává Václav Eismann s důvěrou, že na domácí půdě uvidí lepší výkon.

SLOVENSKO – ČESKO 1:2 po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Kupčo (Demek) – 56. Jiříček (Brada, Půček), 63. Brabenec (Svozil).
Rozhodčí: Müllner – J. Konc ml., Jedlička.
Vyloučení: 5:6.
Bez využití.
Střely na branku: 23:29 (5:9, 9:11, 9:7 – 0:2).
Diváci: 183.
Slovensko: Marinov – Rajzík, Groch, M. Mešár, Kapičák, Kliment, Kocúr, Cagáň, Socha – Kupčo, Demek, Malík – Ožvald, Babeliak, Rajčan – Šotek, Šramaty, Horváth – F. Mešár, Štetka, Cagáň. Trenéři: Lipansky a Herus.
Česko: Šatný – Jiříček, Svozil, Špaček, Ticháček, Machů, Šindelek, Jasečko, D. Moravec – Sedláček, Altrichter, Brabenec – Marcel, Soukup, Frömel – Pajer, Slavík, Budina – Brada, Kučera, Půček. Trenéři: Eismann, Žemlička a Zachrla.

Druhý zápas v Hodoníně

Úterý 17. září:
17:00 Česko – Slovensko

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz