Jistota v Rusku, nebo cesta za snem? O Jeřábka je velký zájem z NHL

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

14. února 2017, 11:54

Václav Jáchim

Neprošli draftem, ale o zámořské NHL i tak mohou směle snít. Nejlepší evropští hokejisté podepisují za Atlantikem smlouvy coby volní hráči. Příklad Kempného, Ritticha nebo Nakládala mohou letos napodobit další. Mluví se o libereckém Radimovi Šimkovi, zájem je o Piráta Davida Kämpfa. Do zorného pole generálních manažerů NHL se prosadil také Jakub Jeřábek (na snímku). Uznávaný komentátor Bob McKenzie z TSN zmiňuje, že zadák ruského Podolsku zaujal několik klubů. A interes je prý silný.

Odchovanec plzeňského hokeje si o pozornost řekl jednak v dresu české reprezentace, s níž v této sezoně parádně absolvoval turnaj Karjala a Channell One Cup. Jednak si náramně vede v Kontinentální lize. Progresivní bek loni přešel do Viťazu Podolsk, kde v 56 utkáních zaznamenal luxusních 32 bodů za sedm branek a 27 asistencí..

Jeho jméno zní v zámoří stále hlasitěji. Prozatím ve skupině skautů jednotlivých mužstev, ale stále víc i na úrovni generálních manažerů. "Je pravda, že o Kubu zájem v NHL je. A poměrně značný. Nebudu jmenovat konkrétní kluby, to by nebylo vhodné. Je jich víc, nikoli jen jeden nebo dva. Situaci momentálně řešíme," potvrzuje informace TSN agent Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services, jež českého reprezentanta zastupuje.

Jeřábek se soustředí na to, aby Podolsk postoupil do play off. Klub je krátce před koncem základní části Kontinentální ligy sedmý. Osmou pozici drží Jokerit Helsinky. Mimo postup zůstává Soči, které na Viťaz ztrácí pět bodů. "Pro ruský klub by se jednalo o historicky první účast v play off, tohle je teď u všech členů týmu jasná priorita. Kuba o zájmu z NHL pochopitelně ví. Těší ho to. Jsme v jednání a zatím nelze říci, co nastane," dodává Vůjtek.

Účastník loňského mistrovství světa v Rusku řeší velké dilema. Na jedné straně je jistota v Rusku, o jeho služby by se mohly přihlásit i tamní movitější kluby než Podolsk, na druhé zní lákavě možnost splnění dětského snu. Ovšem s tím, že pětadvacetiletý zadák může podepsat za omezené finanční prostředky. Navíc s možností cesty na farmu. "Tohle si Kuba dobře uvědomuje. Podle mě není typem hráče, kterého by uspokojila farma. Bude záležet na dalších rozhovorech. Pak si Kuba sedne a všechno vyhodnotí," připomíná Vůjtek.

V úvahu by mohla přicházet dohoda s týmem NHL, jež by obsahovala možnost o návratu do Ruska, pokud by se český bek neprosadil v prvním týmu. Ve hře je víc variant. Jeřábek patří letos k nejlepším zadákům KHL, zájem ze zámoří se dal svým způsobem očekávat.

"Oslovilo nás několik klubů, Kuba se jim skutečně líbí. Po přechodu do Viťazu se okamžitě adaptoval a hraje výborně. Já o tom nepochyboval, tvrdím, že ruská soutěž Kubovi maximálně sedí. V Podolsku si udělal jméno, jelikož Jeřábkovi končí po sezoně smlouva, jednáme o nové – s mnohem lepšími podmínkami. Ale je tady i zájem z NHL, což je také hodně lákavé. Uvidíme," doplňuje závěrem hráčův agent.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz