Jsem nas*aný, bylo to o parník, hlásí Klepiš. Bude v Kometě pokračovat?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Moc toužil na sklonku kariéry přidat s Kometou ve své první sezoně v modrobílém úspěch, ale nedočkal se. Útočník Jakub Klepiš byl posledním brněnským střelcem v letošním extraligovém ročníku, modrobílí ve čtvrtfinále na Třinec vůbec nestačili. „Výsledek 0:4 na zápasy je krutý. Třinec má kvalitní tým, tady se není o čem bavit, ale hodně jsme jim to ulehčili sami,“ litoval.

Fanshop národního týmu

Klepiš se v sezoně i v pokročilém věku zařadil mezi tahouny týmu, ale jeho další hokejový osud je ve hvězdách. Od hokeje si chce nějakou dobu odpočinout, věnovat se rodině a až poté se rozhodne, i díky jednání s Kometou o další smlouvě, co bude dál.

Jaké jsou vaše pocity po brzkém konci ve čtvrtfinále?
Zklamání. Pokaždé, ať je to zápas nebo série, je velké. Skončila nám sezona, chtěli jsme hrát co nejdéle a každý chtěl vyhrát pohár. To se nám nepovedlo. Výsledek 0:4 na zápasy je krutý. Třinec je určitě kvalitní tým, tady se není o čem bavit, ale hodně jsme jim to ulehčili sami. Představovali jsme si, že budeme hrát jinak, určité věci dělat jinak a budeme méně vylučovaní. Je to jedno s druhým. Už je konec, je zbytečné se v tom babrat.

Na druhou stranu, není to výmluva, ale obranu jsme měli hrozně mladou. Pro ty kluky je to zkušenost, ohráli se a příští rok budou zase lepší. Pro ně je to určitě plus. Mrzí nás to jak za tým, tak za fanoušky. Můžu mluvit i za ně, kdyby nebyl covid, tak je tady plný stadion, a prostě by nás strašně moc podporovali. Věřím, že jich bylo hodně i doma u televize, plus nějaká hrstka partnerů vždycky tady při zápase. Nebudu se jim omlouvat, neudělali jsme to schválně. Chtěli jsme to trochu aspoň zdramatizovat, ale nepovedlo se vůbec nic. Byla to shoda náhod. Spousta kluků ví, že se to příště musí udělat jinak.

Oceláři vás moc nepouštěli do přesilovek a když už ano, tak si je skvěle hlídali. Byl to recept na jejich úspěch?
Třinec moc dobře věděl, jaká je síla naší přesilovky. I když jsme jí měli, tak si to hlídali, dali jsme v nich snad jeden dva góly? Celkově za sérii jsme dali jenom čtyři góly a dostali jsme jich… To ani nebudu počítat. Je to play off, zápasy by měly být o gól, o prsa, ale bylo to o parník. Celá liga věděla o tom, že hrajeme přesilovku, troufnu si říci, nejlépe v lize a Třinec se na to skvěle připravil. Možná chybělo více střelby než v základní části. Ne každý to tedy bránil tak na krev jako v play off. My asi čekali, že si to budeme dávat do prázdné, ale to tam vůbec nebylo, protože soupeři do toho skákali po hlavě. Všichni mají video a vědí, jak se to bude hrát. Mohu Třinci jen pogratulovat.

Překvapil vás brankář Ondřej Kacetl, kterého moc dobře znáte, jak chytal?
Překvapil, no… (zamyslí se) Nějaké hezké zákroky tam měl. Vůbec nesnižuju jeho kvality, protože když tady byl, chytal výborně. Ale usnadnili jsme mu to, nebyli jsme tak hladoví, abychom mu tam udělali pořádný bordel. Kolikrát jsme mohli střílet, ale vymýšleli jsme.

Kometa celou sezonu hrála na jednu kartu a tou byla první formace. Nebyl to přílišný risk?
Troufnu si říci, že naše první lajna je nejlepší v extralize. Vypadalo to tak a prokazovali to celou sezonu. Hrají spolu tři roky, vědí o sobě prakticky naslepo. Je jasné, že museli hrát daleko víc než ostatní. Vítkovice i Třinec si na ni dávaly daleko větší pozor, než když na ledě byly druhá nebo třetí lajna. Měly asi vystoupit i jiné lajny, aby to taky táhly, ale to se nestalo.

Poprvé v historii skončily všechny čtvrtfinálové série poměrem 4:0. Čím to podle vás je?
Všechno je jednou poprvé. Když jsem byl doma, tak jsem se díval na nějaké zápasy Mladé Boleslavi a Liberce a musím uznat, že hrají fakt, fakt dobře. Sparta byla a je jasný favorit, i když s Olomoucí hrála o gól o dva. Je to nevídané, žádný tým takhle nechtěl prohrát. Týmy, co vyhrály, tak mají kvalitu.

Jak to vypadá s vaším případným pokračováním v Kometě?
Nevím, co se mnou bude. Mám před sebou ještě tak sedm let hokeje, tak uvidíme (směje se). O něčem jsme se s vedením bavili, ale teď fakt nevím. Chci úplně vypnout od hokeje, jsem tak nějak nas*aný. Už se to stalo, teď se těším na rodinu, kterou jsem dlouho neviděl. Rukavice teď zůstanou nějakou dobu v šatně.

Jak vám vyhovovalo náročné zápasové tempo během celé sezony? Navíc jste hráli i předkolo na maximální počet zápasů.
Nechci o sobě říkat, že jsem nějaký Iron Man, ale s fyzičkou jsem na tom dobře. Trénoval jsem se svým kamarádem a trenérem v jedné osobě. Žádný problém v tom nebyl.

Co vám celkově přineslo angažmá v Kometě?
V Brně se mi samozřejmě líbilo. Bylo by to o hodně hezčí, kdyby nebyla situace s covidem, ale to se omílá pořád. Spokojený jsem byl, i co se týče rodiny to bylo fajn. Už jsem ve věku, kdy moc neřeším osobní statistiky, ale popravdě bych chtěl přidat ještě nějaký větší úspěch, než si to pomalu odštráduju do důchodu. Mimo hokej jsem byl se vším spokojený, s výsledkem bohužel ne.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz