Jsme naivní školáci. Někde je obrovská chyba, štve Jágra. Jak se cítil?

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Hořký návrat pro legendu. Jaromír Jágr se vrátil do sestavy svého Kladna, které se v rámci 3. kola Tipsport extraligy představilo na ledě Karlových Varů. Ani přítomnost čísla 68 však Rytířům na bodový zisk v lázeňském městě nestačila.

HokejkaTV

Měli jste skvělý vstup do utkání, kdy jste Energii zavřeli. Co se stalo potom?
Hráli chytře, proměnili každou střelu. Měli tři střely – tři góly. Zamkli jsme je, udělali jsme si přesilovky a dostali jsme gól ve vlastní přesilovce. Pak jsme znovu udělali chybu. Takový je hokej, jsme naivní školáci. Musíme se z toho poučit. Čím rychleji, tím lépe.

Po první třetině se herní projev změnil, co se v týmu stalo?
Nic se neudálo. Já si nemyslím, že jsme hráli nějak jinak, bohužel z našeho tlaku jsme nedali góly, zatímco oni z jakékoliv příležitosti ano. Přeber si to jak chceš, taková je realita. Musíme na to zapomenout, v neděli máme další zápas.

Může být chyba na straně gólmanů?
Samozřejmě jsme jeden tým, tak to i bereme. Říkám, že někde je problém – v naší obraně, celkově útočníci, obránci, brankáři. Prostě někde je obrovská chyba.

Tři úvodní duely sezony bez bodu. Jak jde se nyní myšlenkově nastavit?
Nemůžu mluvit za ostatní. Z mých zkušeností vím, že konec je doopravdy až je konec. Odepisovali nás minulý rok v baráži po prvních dvou zápasech, my potom vyhráli sedm z osmi. Samozřejmě ale první vítězství bude to nejtěžší: pro sebevědomí hráčů, celého mužstva i podporu našich fanoušků.

Stal jste se druhým nejstarším hráčem, který kdy nastoupil do extraligového klání…
Já to víceméně neřeším. Pořád věřím, že střelu mám, takže když to tam dostanu a budu volný, tak pár jich tam ještě dám, nebojte se.

Jak se cítíte po prvním startu po zranění?
Já jsem čtrnáct dní skoro nic nedělal, měl jsem jeden, dva tréninky. Cítil jsem se dobře, odehrál jsem skoro každý zápas v přípravě a pak jsem se zranil, takže jsem začínal znovu. S tím člověk nic nenadělá, musí dál bojovat. Necítil jsem se nějak špatně, samozřejmě už nebudu jezdit nahoru, dolů, ale tu hru, na kterou jsem zvyklý, si můžu hrát.

„Pořád věřím, že střelu mám, takže když to tam dostanu a budu volný, tak pár jich tam ještě dám, nebojte se."

Je sice teprve začátek, nicméně dá se očekávat, že nějak zasáhnete do hráčského kádru?
Pořád koukáš po hráčích, někteří volní hráči nejsou v našich finančních relacích. Uvidíme, sezona je dlouhá, ještě máš 49 zápasů. Samozřejmě ten začátek jsme asi čekali lepší.

Doléhá nějak na kabinu, že v médiích býváte označováni za outsidery?
Já se ani novinářům nedivím, že to píšou. Já kdybych psal noviny, tak bych napsal to samé. Teď záleží na nás, co si z toho ti hráči vezmou. Samozřejmě mají šanci hrát extraligu a jestli jim stačí se tu ohřát na jeden rok, tak v pohodě. Souhlasím s tím, co napíšou novináři. Po té přípravě, kterou jsme měli a těch třech zápasech, které máme. Záleží jen na nás, jestli si to vezmeme jako motivaci, nebo se na to vykašleme.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz