Jsme profíci, nemůžeme se vymlouvat na vlak, říká Kusko. Buchtele má stovku

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Prohra 1:4, pak výhra 7:1. Sparta napravila páteční porážku v Olomouci a v domácím prostředí v odvetě dominovala. Spartě pomohl dvěma trefami třicátník Jan Buchtele.

Partneři Českého hokeje

Sparťanský útočník se dostal díky tomu přes stovku branek za pražskou Spartu. Nyní je na čísle 101. „Vážím si toho. Nějaký pátek už tady jsem. Branek mohlo být více, ale i tak jsem za to šťastný. Bez spoluhráčů bych toho ale nikdy nedosáhl,“ děkuje Jan Buchtele po jasné výhře.

Foto: hcsparta.cz

„My jsme si nemohli dovolit znova prohrát. Předtím jsme měli sérií výher a možná i tím jsme k tomu přistoupili tak, že se nemůže nic stát…“ vrací se k pátečnímu duelu, který zvládla Olomouc.

V neděli jako by se role otočily. „Nečekali jsme to. Asi jsme trošku odpustili od věcí, které nám fungovaly předešlý zápas. Sparta je kvalitní mužstvo a byla schopna potrestat skoro každou naši chybu,“ uznává Silvester Kusko ve službách Olomouce.

„My jsme si nemohli dovolit znova prohrát."

Kohouti na utkání vyjeli tentokrát vlakem. „Na to se určitě nemůžeme vymlouvat. Jestli jsme jeli vlakem, letadlem nebo autobusem, to je jedno. Jsme profesionálové a musíme to zvládnout,“ vyvrací Silvester Kusko, že by tohle mělo vliv na vysoké porážce.

Útočník má zkušenosti s cestováním vlakem už z Komety. „Nebyla to pro mě žádná novinka. Zatím jsem jel takhle asi třikrát a třikrát jsem prohrál…“ pozastavuje se s úsměvem. „Takže pro mě to asi úplně dobré není,“ směje se.

Jeho spoluhráč Lukáš Kucsera vyloučil, že by cesta ovlivnila výrazně výkon Hanáků. „Nemyslím si, že jsme byli unavení. Sparta umí holt každé zaváhání trestat a předvedli velmi dobrý výkon. My naopak jeden z horších, ne-li nejhorší…“ říká zklamaně Kucsera.

„Zatím jsem jel takhle asi třikrát a třikrát jsem prohrál…"

Jan Buchtele byl po zápase rád, že s týmem nemusel cestovat. „I když se na to všichni neradi vymlouváme, tak cestování hraje taky roli. Olomouc měla cestu v nohách a my jsme na ni vlétli… I tohle bylo znát,“ myslí si hráč, který hraje letos osmou sezonu za Spartu.

Pražané navíc hráli doma po pěti duelech. „Je to fajn, když člověk nemusí sedět tři nebo čtyři hodiny v autobuse před zápasem. Lépe se na to jde připravit,“ potvrzuje pro změnu Jan Košťálek, který navíc zaznamenal první branku v sezoně.

„Spadlo to ze mě. Nemohl jsem se trefit už delší dobu, tak snad to dál půjde,“ věří hráč, který proti Olomouci zvyšoval na 2:0.

Za Hanáky odehrál svůj třetí zápas Silvester Kusko. „Je tady super parta. S trenéry jsme si od začátku řekli, co ode mě čekají. Snažím se to plnit a věřím, že výsledky půjdou nahoru,“ doufá pětadvacetiletý forvard, kterému začátek sezony v Brně asi nevyšel podle představ.

Bere to jako svůj restart? „To bych neřekl, v Olomouci byla nějaká marodka, v Brně zase přetlak…,“ pozastavuje se na chvíli a pokračuje.

„Přišel jsem na hostování prozatím na měsíc."

„Přišel jsem do Olomouce na hostování prozatím na měsíc a já to beru tak, že jsem tady! Budu se snažit odvádět stoprocentní práci, aby byli se mnou trenéři spokojení a abychom vyhrávali,“ praví jasně.

Ve formaci nastupuje s Jakubem Valským a Rostislavem Oleszem. „Rosťa je zkušený hráč, takže poradí a je navíc silný na puku a umí dávat přesné nahrávky.“

„Já společně s Kubou se snažíme hodně jezdit. S ním jsem hrál v Brně, takže se docela známe. S celou naší formací jsem spokojený,“ chválí si Kusko.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz