Jsme v euforii, září Beran Nosek. Co čeká od pátého utkání v Boleslavi?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

16. března 2019, 11:01

Michal Sedláček

Sérii Mladé Boleslavi a Zlína rozhodne až pátý zápas. Berani doma ve čtvrtém utkání vydřeli výhru 2:1 v prodloužení, které v čase 68:33 rozhodl Zdeněk Okál. Jelikož se po zápase nemohl dostavit na rozhovor, vzal si slovo zástupce kapitána David Nosek. Zkušený bek strávil na ledě přes 24 minut a mohl být spokojený.

„Jsme v teď v euforii, protože se nám podařilo zvítězit. Určitě si to rozebereme a pokusíme se v Boleslavi vyhrát,“ přibližuje nejbližší plány osmatřicetiletý bek. Zlín nebyl v prodloužení tak aktivní jako ve třetí třetině. Mohl za to i zvýšený tlak na hráče, kteří věděli, že jediná chyba by je mohla stát sezonu.

„Každý si uvědomoval, že sebemenší chybička může znamenat konec sezony. Celý zápas byl o jednom góle. První dala Boleslav, nám se naštěstí relativně rychle podařilo srovnat, což si myslím, že bylo strašně důležité. Pak se čekalo, kdo dá ten druhý. Věděli jsme, že to bude 2:1,“ říká Nosek, kterého potěšilo, že se k ševcům přiklonilo i štěstí.

„Ve čtvrtek jak se od nás odklonilo, tak tentokrát jsme ho měli hodně velké, protože tam byla tutovka proti nám a z protiútoku se nám podařilo skórovat a rozhodnout utkání.“ Vyrovnaný stav série je podle něj zaslouženým výsledkem pro oba týmy. „Myslím, že jsme byli ve třetím utkání malinko lepší a prohráli jsme. Teď se štěstí přiklonilo k nám,“ přiznává.

„Tlak bude stejný na obě mužstva. Bude to vyrovnané, zase rozhodne jedna branka.“

Sérii kralují brankáři a obrany. Jak Kašík, tak Růžička byli zvoleni nejlepšími hráči duelu. „Chytá výborně. Pokaždé nám chytne několik vyložených šancí, takže chytá velmi dobře,“ chválí boleslavského brankáře Nosek, jenž by se před rozhodujícím zápasem sérii hlavně rád vyspal. „Čas na odpočinek moc není. Všichni kluci se snaží hodně spát a to je asi nejdůležitější. V sobotu už zase vyrážíme do Mladé Boleslavi, takže toho času moc není.“

Zlín hrál před třemi lety pátý zápas předkola s Třincem a tehdy doma vyhrál, Boleslav před dvěma lety a tehdy prohrála v Chomutově. „Tlak bude stejný na obě mužstva. Bude to rozhodující zápas, takže to bude vypadat asi podobně jako třetí třetina a prodloužení čtvrtého zápasu. Bude to vyrovnané, zase rozhodne jedna branka,“ předpovídá David Nosek.

Sestřih 4. utkání PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz