Juniorky čelí hrozbě sestupu. Musíme se psychicky oklepat, vědí

(OBIHIRO, od našeho zpravodaje) Ženské reprezentaci do osmnácti let se na světovém šampionátu v japonském Obihiru nedaří podle představ. Místo vytouženého semifinále musí bojovat o udržení, které si mohla zajistit už ve druhém utkání, jenže nenavázala na dobrý začátek a rozhodne se až ve třetím duelu.

Jágr Chance liga

„Nepředvedli jsme výkon, na který máme. Japonky hrály daleko více bojovněji a šly si za vítězstvím více než my. Řekl bych, že jsme ten zápas i trochu psychicky nezvládli,“ nebyl spokojený hlavní trenér Pavel Zuziak.

České juniorky vstoupily i do třetího utkání proti Japonsku na MS v Obihiru úvodní brankou, tentokrát je ale bohužel k výhře nenakopla. „Začátek byl podobný jako v předchozím utkání, bohužel jsme pak šli do oslabení, pak přišlo další oslabení, hráli jsme ve třech a vlastně od té doby Japonky hrály lépe, nepustily nás do ničeho. Lépe bruslily, napadaly,“ popisoval český kouč klíčové faktory.

„Nepředvedli jsme výkon, na který máme."

Právě vysoký počet faulů a zároveň nepříliš dobré přesilovky je jedna z věcí, co český celek na šampionátu trápí. „Pravděpodobně nám ubráněné dvojnásobné oslabení na začátku zápasu uškodilo, do desáté minuty jsme ještě hráli to, co jsme chtěli, drželi Japonky u nich v pásmu a od té doby jsme se tam už neusadili tak, jak bychom chtěli. Chyběla střelba, v první třetině jsme měli jen dvě střely, to je prostě strašně málo,“ je si vědom Zuziak.

Shodovala se s ním také útočnice Nikola Dýcková, když jmenovala, co je potřeba do rozhodujícího zápasu zlepšit. „Měli bychom se vyvarovat faulů, rychleji bruslit, napadat, dát více gólů a prostě musíme vyhrát.“

Česko zatím střídá výhry a prohry, na svém kontě má aktuálně tři porážky a dvě výhry. V neděli ho čeká poslední zápas, který potřebuje nutně vyhrát. „Každý zápas je jiný, to se ukázalo i dneska. Předevčírem jsme Japonky porazili jasně 6:0 a dneska jsme 2:1 prohráli. Baráž je těžká soutěž, ale každý zápas začíná 0:0. My se musíme rychle oklepat a připravit se na zítřejší zápas, abychom prostě vyhráli,“ velí Pavel Zuziak.

Na přípravu na klíčový duel nezbývá českému celku příliš mnoho času. Potřebuje se hlavně rychle oklepat z těsné prohry a následně navázat na předchozí dvě utkání, které s Japonskem na MS odehrál. Ve skupině ho porazil 4:2, v prvním utkání o udržení dokonce 6:0.

„Bude důležité, abychom si vyčistili hlavy a udělali si pořádek v hlavě."

„Bude důležité, abychom si vyčistili hlavy a udělali si pořádek v hlavě. Abychom prostě neměli nějakou depku a nešli do zápasu s tím, že budeme pod nějakým velkým psychickým tlakem, protože potom se špatně hraje a svazuje to nohy i ruce,“ ví Zuziak.

Jak se budou hráčky připravovat popsala členka první útočné formace Nikola Dýcková. „Regenerace, masáže a musíme se více koncentrovat na zápas. Je to hodně o psychice, zápasy o udržení jsou na psychiku velice náročné. Jsou to pro nás aktuálně nejdůležitější zápasy, musíme do toho dát opravdu všechno a vyhrát.“

Pro to, aby se hráčky s prohrou rychle srovnaly a nastoupily v neděli na led s čistou hlavou, udělá celý realizační tým vše, co je v jeho silách. „My musíme holky nabudit a dát je dohromady tak, abychom nedělní rozhodující zápas vyhráli,“ řekl jasně hlavní kouč.

České cesta Mistrovstvím světa žen do 18 let

Skupina B
6. 1. Česko – Švýcarsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
7. 1. Česko – Japonsko 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
9. 1. Finsko – Česko 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
10. 1. Česko – Japonsko 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

O udržení
10. 1. Česko – Japonsko 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
12. 1. Japonsko – Česko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz