Juniorské stříbro? Nádherná jízda, vzpomíná Křivohlávek a míří na Hanou

Foto: bkboleslav.cz

Akademie Mladé Boleslavi se rozloučila s dlouholetým trenérem juniorů Janem Křivohlávkem. Ten už zároveň zná svoje další působiště.

partneři českého hokeje

Při odchodu trenéra do jiné organizace nebývá úplně zvykem, že by k němu klub veřejně ztratil víc než pár slov – Boleslavi se tedy sluší drobně zatleskat. Jan Křivohlávek „odnesl“ změny pod sportovním manažerem Petrem Hakenem, který je ve své funkci rok. Kategorie chce propojit víc než dosud, k tomu i využít místní trenéry.

Křivohlávek v Boleslavi po letech končí. Haken chce mládež víc propojit »

Křivohlávek teď míří do Olomouce, kde bude působit rovněž v mládeži. Nelze úplně očekávat, že by to bylo u juniorů, kteří pod reprezentačním koučem Karlem Beranem prožili vynikající ročník. To dorostenci se udrželi pouze zásluhou předčasného ukončení sezony. Ale nechme se překvapit.

Devět let v Boleslavi se mi nesmazatelně vrylo do srdce. Byla to krásná etapa a rád se sem budu vracet,“ nechal se končící trenér slyšet pro web bkboleslav.cz.

Naprosto nejvíc mu v paměti zůstane vyrytá sezona 2014/15, tedy první, kdy vedl juniory coby hlavní kouč po boku s Borisem Žabkou. Bruslaři přešli v play off přes Plzeň i Vítkovice, nestačili až ve finále na Chomutov. Stříbrná medaile pro ně však byla takovým malým titulem.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Byla to nádherná jízda. S Žábou jsme si rozuměli, i když jsme byli každý úplně jiný. A snažili jsme se to přenést na hráče. Sešla se výborná parta a každý hráč měl svou roli, kterou se snažil odvádět ve prospěch týmu. I když jsme nedošli až na vrchol, rád na to vzpomínám. V trenérské kariéře to je (zatím) největší úspěch,“ uvedl. 

Vlastně právě tento úspěch může být inspirací pro nové vedení akademie. Boleslav teď poprvé po dlouhých letech budila respekt v dorostu, začne to brzy platit i u juniorů? A bude mládež dodávat áčku víc talentů?

Jan Křivohlávek se rozloučil ještě dalšími slovy: „Musím poděkovat Milanovi Fickovi, že mi dal šanci se trenérsky realizovat a z původních dvou let se protáhlo až na těch devět. Hlavně jsem měl štěstí na lidi, s kterými jsem měl možnost spolupracovat,“ ocenil.

„Na vedoucího Ivana Růžičku, který mi po nástupu moc pomohl a naše spolupráce se pak protáhla na pět let. Ale i na trenéry, s kterými jsem během působení v Boleslavi trénoval a vždy se na ně mohl spolehnout,“ vzkázal a zmínil Petra Bubínka, Tomáše Hyku, Borise Žabku, Martina Škalouda, Václava Pletku a Ladislava Kolnera.

Foto: bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz