Juraj Mikuš doplatil na přetlak cizinců ve Spartaku Moskva, stěhuje se do Popradu

24. srpna 2011, 6:36

Václav Jáchim

Verdikty bossů ruských klubů bývají nevyzpytatelné, v uplynulých dnech to poznali dva slovenští hokejisté Branko Radivojevič a Juraj Mikuš. Oba měli původně působit ve Spartaku Moskva, jenže Radivojevič se stěhoval do Atlantu Mytišči poté, co Spartak koupil krajana Marcela Hossu. Teď došlo i na Mikuše. Někdejší útočník Skalice nebo farmy Los Angeles se stal v moskevském klubu nadbytečným, doplatil na přetak cizinců, jelikož Spartak ještě angažoval kanadského obránce Benoita.

Nový fanshop

Účastníci Kontinentální ligy mohou mít k dispozici pouze pětici hokejistů s cizím pasem, ve Spartaku limit naplňují Slováci Baranka, Ružička, Stümpel, Hossa a zmíněný Kanaďan Benoit. Jakmile došlo na poslední transfer beka z AHL, bylo zřejmé, že se někdo z kmenových legionářů rozloučí. Vedení Spartaku ukázalo na Mikuše.

"Bylo to pro nás velké překvapení, ale tak to bohužel v Rusku chodí," konstatuje zástupce hráče Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services. Od vedení Spartaku měl ještě nedávno příslib, že k žádné změně v případě Mikuše nedojde. "S lidmi z klubu jsem byl ujištěn, že s Jurajem počítají. Ale pak se to změnilo, což se v Rusku prostě stává," dodává.

Se svým klientem musel řešit co dál, Spartak totiž v úterý oficiálně potvrdil, že Juraj Mikuš klub opustí. "Měli jsme připravené určité varianty, už je ale jasno," říká Vůjtek. Slovenský reprezentant se vrací do vlasti, ale Kontinentální ligu bude hrát dál. "O Juraje projevil eminentní zájem Poprad, chtěl ho trenér Radim Rulík, brzy došlo k dohodě," hlásí hráčův agent.

Mikuš se tedy přesouvá do kádru Lvů, v úterý večer přiletěl z Moskvy domů, v nejbližších hodinách se zapojí do přípravy v Popradu. "Pro Juraje je to šance. Minulou sezonu měl trošku nešťastnou, ze Spartaku odešel do Rigy, pak se vrátil zase do Moskvy. Mikuš potřebuje hrát, být delší dobu v jednom klubu. Předtím přecházel z Ameriky, kde strávil rok na farmě, dosud nedostal pořádnou šanci prokázat potenciál," zmiňuje Vladimír Vůjtek.

Představitelé Lvů se s Mikušem dohodli na podmínkách, spolupráce je potvrzená. "Juraj v Popradu uzavřel dvouletý kontrakt, na nový klub se moc těší. Je to pro něj výzva," doplňuje jeho zástupce. Slovenský útočník patrně prožije premiéru v týmu Lvů na slovenském území, konktrétně na Cassovia Cupu, který tento týden startuje v Košicích mj. i za účasti CSKA Moskva nebo třineckých Ocelářů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz