Kacetl: V Přerově jsem dostal chuť do hokeje. Kde si vyvětrá hlavu?

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

Měl se poprat o místo v brněnské Kometě, jenže příležitost v modrobílém dresu dostal jen jednou v letním poháru. Ondřej Kacetl se tak přesunul do Přerova, kde výrazně pookřál. Zaujal natolik, že ho před pár dny do svých řad získal vedoucí celek extraligy.

Aplikace Tipsport extraligy

Z Chance ligy se tak třicetiletý brankář přesune do momentálně nejlepšího týmu v Česku! „Jsem maximálně nadšený, že se něco takového vůbec stalo,“ hlásí upřímně.

„Pan Zábranský mi řekl, že se o mě zajímá Třinec a řeší se to. Neměl jsem v tom žádné slovo, ale určitě jsem nebyl proti. Je to nejlepší tým v Česku, málokdo by řekl ne,“ pokračuje Kacetl.

Oceláři jeho příchodem reagují na blížící se odchod Josefa Kořenáře do zámoří. Za Atlantikem co nevidět odstartuje příprava na novou sezonu NHL a mladý gólman by se měl představit na kempu San Jose Sharks.

„Vypadá to, že si ho brzy stáhnou do Ameriky. Pak se uvidí, co bude dál. Zatím jsem s nikým nemluvil, jen s pár kluky, kteří mi přáli, ať se mi daří,“ říká Kacetl.

„Pan Zábranský mi řekl, že se o mě zajímá Třinec a řeší se to.“

Rodák ze Znojma si o angažmá pod Javorovým řekl parádními výkony v dresu prvoligového Přerova. V devíti zápasech vychytal sedm vítězství, třikrát zaznamenal nulu a úspěšnost zákroků vyšponoval přes 94 %.

Kacetlovi se zkrátka v dresu Zubrů neskutečně dařilo: „Podle mě je to tím, jak se tam celkově hokej vede. Je tam nastavený režim, který všichni dodržují a ví, co mají hrát. Pak taky parta a týmová soudržnost, to pomáhalo nejen mně. Kluci dávali hodně gólů, byli jsme v pohodě.“

„Chance liga je pomalejší, ale na druhou stranu je tam hodně zkušených a velice dobrých hráčů. Soutěž má kvalitu, hokej mě tam strašně bavil. V Přerově jsem byl spokojený, vlastně jsem tam dostal chuť do hokeje. S klukama jsme si pomáhali navzájem, bylo to super,“ přidává.

„V Přerově jsem byl spokojený, vlastně jsem tam dostal chuť do hokeje.“

A když se daří, tak člověk ani tolik nemusí myslet na všechny strasti provázející aktuální sezonu. Kacetl ale přiznává, že třeba fanoušci mu na hokeji hodně chybí.

„Bez diváků je to takové všelijaké. Na stadionech jsou nutní, bez nich je to skoro jiný sport. Musíme si na to zvyknout, je to pro všechny stejné. Kdyby tam byli fanoušci, tak udělají atmosféru a někoho to může nakopnout,“ vysvětluje.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

V době koronavirové Kacetl na nové působiště poměrně dlouho čekal. „Je to tak. Byl jsem bez smlouvy dva měsíce. Něco se pořád řešilo, ale nebylo to nic zajímavého. Pak přišla Kometa a nebylo na co čekat,“ dodává s tím, že nabídku měl i z Rakouska.

Už před sezonou bylo zřejmé, že odchytá nějaké zápasy v Přerově nebo Třebíči. V hierarchii Komety byl až třetím brankářem, před ním dostali přednost Karel Vejmelka a Lukáš Klimeš.

„Byl jsem rád, že jsem podepsal v extralize. Všude jsem říkal, že o místo chci bojovat.“

„Byl jsem rád, že jsem podepsal v extralize. Všude jsem říkal, že o místo chci bojovat. Když to nevyšlo v Kometě, tak jsem byl rád, že jsem mohl chytat v Přerově,“ konstatuje Kacetl.

Za Kometu naskočil do jediného utkání v letním Generali Česká Cupu, vzpomínat na něj ale určitě nebude v dobrém. „Dostal jsem rychlé tři góly a střídal jsem, stalo se. Samozřejmě to nebylo nic příjemného, ale tak to někdy bývá,“ povídá.

Další příležitost už nepřišla, a to ani přes dobré výkony v Přerově. „Samozřejmě vždycky čekáte na šanci. Na některé zápasy jsem se díval a myslím, že kluci v Kometě nechytali špatně. Já jsem šanci bohužel nedostal,“ krčí rameny.

Kacetl v uplynulých třech letech působil v Pardubicích, s klubem si prošel lepšími i horšími obdobími.

„První rok jsme měli super a udělali jsme play off, pak už to výsledkově nebylo dobré. Byla to velice tvrdá zkouška na psychiku. Hrát poslední místo celý rok, to nikomu nepřeju. Snažili jsme se dělat všechno možné, ale nic nepomáhalo,“ tvrdí.

„Hrát poslední místo celý rok, to nikomu nepřeju. Snažili jsme se dělat všechno možné, ale nic nepomáhalo.“

V těžkých chvílích se rád odreaguje na silnicích, bývalý gólman Hradce Králové nebo Znojma má velkou zálibu v motorkách. „Jdu se projet. Přijdete u toho na jiné myšlenky a vyvětráte si hlavu. Ne vždycky se to ale dá,“ usmívá se.

Teď už se Kacetl plně soustředí na anabázi v Třinci. „Chci chytat dobře a pomoct týmu. Ostatní věci přijdou, akorát musíte pořád makat,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz