Kacetl vynuloval vedoucí Plzeň. Každý zápas už je pro nás play off, říká

3. února 2018, 10:28

Adam Joska

Pardubice čekala v pátek velice těžká zkouška, proti vedoucímu celku dokázaly uspět, navíc Ondřej Kacetl udržel poprvé od konce listopadu čisté konto. V našlapané tabulce mezi šestým a dvanáctým místem se jim tři body náramně hodí, třetí domácí výhrou v řadě se posunuly na sedmou pozici. „Co na to říct? Myslím, že porazit doma Plzeň 2:0 není špatné,“ usmíval se hrdina Kacetl.

Nový fanshop

V první třetině mělo Dynamo více brankových příležitostí než Plzeň, domácí se dostali do několika samostatných úniků. Na Hyláka, který stál v brance po dlouhé době, se jim ale dlouho nedařilo vyzrát. „Myslím si, že jsme měli první třetinu jednoznačně navrch, vytvořili jsme si hodně šancí. Škoda že jsme je neproměnili, asi bychom pak hráli trochu v klidu. Zároveň nás to drželo v tom napětí, že musíme hrát furt naplno a nepovolit. Kluci hráli výborně dopředu i dozadu, drželi si pozice, nepropadali jsme,“ chválil své spoluhráče pardubický gólman.

Plzeň měla před zápasem dvacetiprocentní úspěšnost přesilových her, což bylo nejvíce z celé soutěže. I to, že se Pardubice na jejich početní výhody dobře připravili a nedovolili jim v nich skórovat, bylo jedním z klíčových faktorů. Naopak domácí jednu z přesilových her zužitkovali, když se ve 26. minutě prosadil ranou z vrcholu levého kruhu Tomáš Svoboda, jenž v minulé sezoně nastupoval právě v dresu Škodovky.

Jsme rádi za další domácí vítězství, říká Petr Sýkora

„Hráli jsme dobře box před brankou a nenechali jsme lítat přihrávky skrz něj. Hodně jsme také blokovali puky a když už kotouč letěl přímo na bránu, tak kluci dobře zahráli, že stopli útočníky, a viděl jsem. Když jsem neviděl, tak to buď šlo vedle nebo to zblokovali kluci. Hráče na přesilovky mají výborné, připravovali jsme se na to, zhruba jsme věděli, co hrají,“ uvedl Kacetl.

„Další věc, kterou jsme si říkali, že musíme hrát tvrdě, že jsme doma a nesmíme jim dát nic zadarmo. Když budeme napadat a dohrávat, tak oni budou více odhazovat puky a bude to pro nás plus.“ Splnění dalšího pokynu se projevilo i ve statistikách, Dynamo totiž vyhrálo 13:5 na hity.

Co se Kacetlovi honilo v hlavě, když Petr Sýkora padesát čtyři vteřin před koncem poslal puk do prázdné branky při power play Plzně? „Byla to obrovská radost, minutu už by se dvoubrankové vedení mělo udržet, ale v hokeji je možné všechno. Snažil jsem se neustále soustředit. Když už zbývalo nějakých deset vteřin, tak jsem si říkal, že už to nedají,“ sdělil.

„Snažil jsem se neustále soustředit. Když už zbývalo nějakých deset vteřin, tak jsem si říkal, že už to nedají.“

 

Po skalpu lídra soutěže se pardubičtí hokejisté odvděčili svým fanouškům novou děkovačku, kterou řídil gólman Kacetl. „Nemáme to ještě příliš vypilované, musíme to vypilovat. Ale já si říkám, že když se takhle něco chystá, tak se potom moc nevyhrává. Přišlo strašně moc lidí, hnali nás dopředu, při všem šli slyšet, takže jim za to děkujeme.“

„Vím, že je to v tabulce nabité a strašně nás štve, že jsme ztratili dva body v Jihlavě. Každý zápas už je pro nás play off, každý bod se počítá a bude se strašně hodit na konci,“ uzavírá pardubický brankář.

Sestřih utkání Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 2:0

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz