Kadaň jsem bral jako výzvu, tvrdí Neužil. Jak se mu chytalo proti svým?

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Poslední dva roky byl jedničkou v brance Prostějova, letos po nepovedeném začátku sezony odešel hostovat do Kadaně. Jakub Neužil na severu Čech navázal na dobré časy u Jestřábů a měl velký podíl na tom, že Trhači neskončili na posledním místě Chance ligy.

partneři českého hokeje

V průběhu sezony jste z Prostějova odešel do Kadaně. Jak jste rozhodnutí Jestřábů nesl?
V Prostějově jsem strávil něco málo přes čtyři sezony, takže to pro mě byla změna nejen po hokejové stránce. Navíc v rozehrané sezoně je to o to složitější, protože není čas na dlouhou adaptaci na nové prostředí. Nicméně jsem to přijal jako fakt. Takové situace k hokeji prostě patří.

Začátek ročníku vám úplně nesedl. Co za tím vidíte?
Těžko říct. Hned první zápas jsme prohráli derby v Přerově, tak možná to mělo vliv na náš ne úplně povedený začátek sezony. V Prostějově se oproti předešlému roku poměrně obměnil kádr a asi si to na ledě ještě úplně nestačilo sednout. 

Bral jste hostování jako možnost ukázat své schopnosti?
Určitě jsem to bral jako novou výzvu a příležitost. Kadaň do mého příchodu nevyhrála a já tam šel hlavně s tím, že chci pomoct k co nejvíce vítězstvím a odlepit se z posledního místa.

„Kadaň do mého příchodu nevyhrála a já tam šel hlavně s tím, že chci pomoct k co nejvíce vítězstvím a odlepit se z posledního místa.“

A hned po příchodu jste chytil fantastickou formu. Čemu to přisuzujete?
Myslím si, že na to měla vliv skutečnost, že jsem zase cítil důvěru od trenérů, vedení a spoluhráčů.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Jaké vlastně je chytat v týmu ze spodku tabulky?
I v Kadani jsem do každého zápasu šel s tím, že chci vyhrát. Bez toho by to nešlo. Nicméně urvat každý bod bylo podstatně těžší než předešlé roky v Prostějově, kde bylo hodně zkušených hráčů. V Kadani jsme oproti tomu měli letos velmi mladý tým.

Vyhovují vám zápasy, kdy na vás letí hodně střel?
Pro každého brankáře je asi lepší, když je neustále v permanenci a v bráně deset minut nečeká na střelu.

Co říkáte na statistiku, že jste byl jediným brankářem, který Kadaň dovedl k vítězství?
Asi to bylo díky tomu, že jsme si na sebe s klukama více zvykli, a tak nějak jsme věděli, co od sebe na ledě můžeme očekávat. Štěpec (Oliver Štěpánek), Wolfik (Adam Wolf) i Galus (Petr Galuška) to v tomhle měli těžší než já. Velmi důležitý pro nás byl prosinec, kdy se nám podařilo vyhrát hned několik zápasů, a to dokonce i venku. Myslím, že celý tým začal věřit, že pokud budeme hrát to, co máme, a přidá se k tomu obětavost, tak můžeme potrápit každého.

„Myslím, že celý tým začal věřit, že pokud budeme hrát to, co máme, a přidá se k tomu obětavost, tak můžeme potrápit každého.“

Jak se vám chytalo proti bývalým spoluhráčům z Prostějova?
Snažil jsem to brát jako každý jiný zápas. Nicméně to bylo specifické, a to hlavně v prvním zápase v Prostějově, kde jsem poprvé chytal jako hostující gólman.

Trhači tuto sezonu zakončili na předposledním místě tabulky. Jak ročník hodnotíte?
Asi pozitivně, protože jak už jsem říkal na začátku, osobně jsem nechtěl skončit poslední. Bylo to zlepšení oproti předešlé sezoně.

Kde budete příští rok pokračovat?
Jasno už v tuhle chvíli mám, nicméně asi zatím nemůžu úplně říct podrobnosti.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Jak se vyrovnáváte s aktuální pandemií koronaviru?
Snažím se dodržovat pravidla, jak se vyhnout riziku, protože cítím zodpovědnost především za své blízké.

Co říkáte na aféru ohledně předčasných výpovědí? Jak se díváte na jednání Prostějova, který Tomáši Divíškovi doručil výpověď poštou?
Je třeba si uvědomit, že hokejové kluby jsou firmy jako každé jiné a většinu podniků tato pandemie alespoň nějakým způsobem zasáhla. Ohledně této konkrétní situace mám informace pouze z internetu. Nicméně si myslím, že po tom, co Divoch nejen pro Prostějov udělal, by si zasloužil více respektu a korektního jednání.

Na vašem Facebooku jsem si všiml, že studujete vysokou školu. Čemu se přesně věnujete?
V únoru jsem úspěšně dokončil bakalářské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze. Konkrétně jsem studoval obor Podniková ekonomika a management na Podnikohospodářské fakultě.

„V únoru jsem úspěšně dokončil bakalářské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.“

Jak se vám dařilo skloubit studium s hokejem?
Byly samozřejmě chvíle, kdy to bylo hodně složité. Nicméně musím říct, že hlavně v Prostějově, ale také i teď v Kadani, mi vždycky trenéři vyšli vstříc.

Berete studium jako taková zadní vrátka, kdyby se něco pokazilo?
Určitě to člověku dodá pocit nějaké jistoty, nicméně jsem to bral spíš jako možnost se po absolvování osmiletého gymnázia ještě něco nového naučit. Vysokou školu jsem nestudoval kvůli diplomu.

Čeho byste chtěl do budoucna dosáhnout?
Na tohle mám spíš obecný pohled. Asi bych chtěl vždycky dělat něco, co mi bude dávat smysl a být šťastný.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz