Kadaň má nové trenéry, Trhače povede Čelanský. Vrací se Kůs

Foto: Martin Kurfiřt

2. října 2017, 18:11

Adam Bagar

Hokejisté prvoligové Kadaně už znají jména nové trenérské dvojice. Roberta Kašeho a Kamila Koláčka střídají Jiří Čelanský s Miroslavem Buchalem, kteří už dříve Trhače vedli. Do klubu se navrch vrací zkušený útočník Jaroslav Kůs.

Nový fanshop

Kadaňské vedení o víkendu reagovalo na špatný vstup do soutěže, kdy Trhači prvně bodovali až ve svém devátém vystoupení v probíhající sezoně. Odnesli to trenéři Robert Kaše a Kamil Koláček. „Chtěli jsme dát mužstvu nový impuls, výhra v Benátkách už na našem rozhodnutí nic nezměnila,“ uvedl tehdy sportovní ředitel Stanislav Mikšovic.

„Jiří Čelanský loni v Benátkách dokázal, že s mladými hráči pracovat umí.“

Trhači chtěli mít o nových koučích jasno už začátkem týdne, ačkoli středeční duel s Frýdkem-Místkem už dávno předehrávali. Svůj cíl splnili a v pondělí večer představili duo, které má za cíl pozvednout kadaňský parpor. Na střídačku se jako hlavní trenér postaví Jiří Čelanský, v roli asistenta bude působit Miroslav Buchal. Oba už dřív Kadaň vedli.

Kadaň mění majitele, zůstává farmou Pirátů. Novým ředitelem Šindel »

Devětatřicetiletý Čelanský se tamního týmu poprvé ujal v roce 2012, podruhé se na střídačku Kadaně postavil jen na tři týdny v prosinci 2013. Tehdy jej vystřídal právě Buchal, kterého si Čelanský vybral jako svého asistenta. „Jiří Čelanský loni v Benátkách dokázal, že s mladými hráči pracovat umí,“ sděluje v tiskové zprávě Stanislav Mikšovic.

„Věříme, že Jarda Kůs potvrdí své kvality, které loni ukázal, a řekne si o místo lídra a tím o uzavření dlouhodobější smlouvy.“

„A Miroslav Buchal? Ten zná z působení u chomutovské mládeže převážnou část současného kádru, což může nové trenérské dvojici pomoct při seznamování s kádrem,“ dodává sportovní ředitel Trhačů. Aktuálně poslední tým tabulky WSM Ligy hlásí také jednu velkou změnu v kádru. S týmem začal opět trénovat zkušený útočník Jaroslav Kůs.

Noví majitelé a brzy i noví trenéři. Kadaň odvolala Kašeho a Koláčka »

„Dohodli jsme se na obnovení působení Jardy v týmu. Věříme, že potvrdí své kvality, které loni ukázal, a řekne si o místo lídra a tím o uzavření dlouhodobější smlouvy,“ hlásí Mikšovic. Kůs v uplynulé sezoně zaznamenal skvělých 49 bodů v 50 zápasech, když k 11 brankám přidal 38 nahrávek, což mu vyneslo prvenství v týmové produktivitě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz