Kadaň se nejspíš po 20 letech rozloučí s WSM Ligou, jedná o výměně soutěže

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

4. června 2018, 13:10

Adam Bagar

Druhá nejvyšší soutěž podle všeho přijde o Kadaň! Trhači sice podali přihlášku na následující ročník WSM Ligy, ovšem tamní majitelé v současné chvíli intenzivně jednají o výměně soutěže s některým z druholigových celků. Klub o tom informuje v tiskové zprávě.

Nový fanshop

Pokud by se černý scénář skutečně naplnil, pak by Trhači opustili druhou nejvyšší soutěž po dlouhých dvaceti sezonách – hrají ji nepřetržitě už od sezony 1998-99. „Důvodem jednání o výměně soutěží jsou finance,“ vysvětlují kluboví majitelé.

Společnost vlastnící nyní sto procent akcií klubu, která se už během loňského přebírání sama dostala do finančních potíží, ztratila schopnost financování provozu klubu, jenž se po odchodu minulého vlastníka ocitl téměř úplně bez sponzorů.

„Bohužel se kromě majitelů klubu a podpory města Kadaň nenašel v blízkém okolí subjekt, který se chtěl podílet na spolufinancování hokeje v Kadani.“

Majitelé hledali kupce aspoň části akcií, ale marně. „Vstup takového subjektu by pomohl se splacením aspoň části závazků z nákupu společnosti a ztrát z minulé sezony, ale bohužel se to nepovedlo,“ líčí předseda správní rady společnosti Michael Šatník.

„Bohužel se kromě majitelů klubu a podpory města Kadaň nenašel v blízkém okolí subjekt, který se chtěl podílet na spolufinancování hokeje v Kadani,“ mrzí statutárního ředitele klubu a někdejšího reprezentačního brankáře Jaromíra Šindela.

Kdo půjde do WSM Ligy místo Kadaně? Mluví se o Hodonínu a Brodu

Chod mládežnických celků v Kadani ohrožen není. SK Kadaň – hokej z.s., který organizuje mládežnický hokej a také B-tým dospělých, by měl podle všeho vést i A-tým ve druhé lize, tedy třetí nejvyšší soutěži. O výměně lig se teď intenzivně jedná.

Jako o největších adeptech na zisk prvoligové licence se v zákulisí mluví o Hodonínu a Havlíčkově Brodu. Ten o návrat do druhé nejvyšší soutěže bojuje už několik sezon, v posledních dvou mu postup těsně utekl na úkor Vsetína a Poruby.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz